YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Damın üzerinde açlık grevi
Hakkari'nin Geçitli köyü sakinleri, olayın faillerinin bugüne kadar bulunması için 3 günlük açlık grevine başladı.
Damın üzerinde açlık grevi
30 Eylül 2010 / 19:44 Güncelleme: 30 Eylül 2010 / 19:44

Bir süre önce Durankaya beldesi ile Geçitli köyü arasında meydana gelen mayın patlamasında 9 kişinin hayatını kaybettiği ve 4 kişinin yaralandığı köyde, vatandaşlar olayın faillerinin bir an önce bulunması için Ebdallan Mahallesi'nde açlık grevine başladı.

Toprak bir damın üzerinde açlık grevine giren köylüler, grevlerini 3 gün sürdüreceklerini belirttiler. Ellerinde "Bebek katilleri derhal bulunsun", "Zeynep ve kardeşini yetim bırakanı hangi vicdan kabul eder", "Geçitli olayının failleri derhal bulunsun", "Nurullah bebeğin suçu ne idi", "Failler bulunarak derhal yargı önüne çıkarılsın", "Deliler ortada katiler tatilde", "Emine Erdoğan Filistin'deki çocuklara ağladığı gibi Hakkari'deki çocuklara da ağlasın", "Geçitli halkı failleri bulunması için 3 günlük açlık grevine giriyor" yazılı pankartlar açan köylüler, faillerin bulunmasını istiyor.

Patlamada hayatını kaybeden 9 kişinin akrabası olan Cahit Erol, hayatını kaybedenlerin tümünün ailesinden olduğunu belirtti. Erol, "Faillerin bulunması için 3 günlük açlık grevi başlatıyoruz. Amacımız kimseye değil kendimize zarar vermektir. Bu olayın acilen aydınlatılması gerekir. Biz göç etmeye kalkıştık, ancak araya girenlerin hatırına geri döndük" dedi.  İHA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler