YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Damada 350 bin TL, geline 10 kilo altın
Damada 350 bin TL, geline 10 kilo altın
11 Ekim 2009 20:14
Van'da bir ilçede yapılan düğünde damada 350 bin TL, geline ise 10 kilo altın takıldı

Van'ın Başkale ilçesinde, eski Belediye Başkanı ve Şerefhan Aşireti illeri gelenlerinden Ejder Yağızer'in oğlunun düğününde damada 350 bin TL, geline ise 10 kilo altın takıldı.
 

Başkale'de Şerefhan Aşireti ileri gelenlerinden eski Belediye Başkanı Ejder Yağızer'in oğlu Ferhan Yağızer ile Türkan Irtak 3 gün 3 gece süren düğünle dünya evine girdi. Aşiret düğününe İlçe Kaymakamı Yunus Kalaycı, Eski Van Milletvekili Mustafa Bayram, İlçe Emniyet Müdürü Taner Aydın ve yaklaşık 3 bin davetli katıldı. Davetliler, Koma Agiri Jiyan'ın Kürtçe şarkılarıyla halay çekerek eğlendi.

Düğün yemeği için 30 küçükbaş hayvan, 10 büyük baş hayvan kesildi. Yemekte 5 bin ekmek, 600 kilo pilav ve 300 kilo yoğurt tüketildi. Yemekten sonra takı merasimi yapıldı.

Damadın sağdıcı Fevzi Caner damada 10 bin Euro takarken, damadın dayısı Eski Van Milletvekili Mustafa Bayram 10 bin TL verdi. Damada takılan paralar 7 kişi tarafından tek tek sayılarak deste haline getirildi. Saatlerce süren sayımda damada 350 bin TL para takıldığı bildirildi. Erkeklerin alınmadığı, kadınların olduğu bölümde ise geline toplam 10 kilo altın takıldığı öğrenild

.......
 // ....
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
11 Ekim 2009 22:18
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler