YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dalgınlık 8 bin TL'ye maloldu
Dalgınlık 8 bin TL'ye maloldu
23 Eylül 2010 18:54
Dalgın kasiyer, 100 Euro bozduran kişiye 8 bin TL para ödeyince...

Samsun'da bir döviz bürosunda çalışan kasiyer, 100 Euro para bozduran bir kişiye 198 TL para ödemesi gerekirken yanlışlıkla 8 bin 206 TL para ödedi, parayı alan vatandaş kayıplara karıştı.

İlkadım ilçesi Mecidiye Çarşısı üzerinde bulunan bir döviz bürosunda meydana gelen olay, şaşkınlık yarattı. Kasanın açık vermesiyle ortaya çıkan olay, büronun güvenlik kamera görüntülerinin izlenmesiyle çözüldü.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde, 100 Euro bozdurmaya gelen yaklaşık 35 yaşlarındaki bir erkek şahıs, TL'ye çevirmek için 100 Euro para veriyor. Daha önceki müşteriden 5 bin 500 Dolar alan kasiyer, o anki dalgınlığı ile 100 Euro karşılığında 198 TL para vermesi gerekirken 8 bin 206 TL para ödüyor.

Kendisine 100 Euro karşılığından yüksek miktarda para ödenen müşteri ise, çevresine ve kasiyerlere bir müddet baktıktan sonra parayı sayarak cüzdanına koyduktan sonra sakince döviz bürosundan ayrılıyor.

Kasiyer Murat T. o anki dalgınlıkla bu olayın gerçekleştiğini belirterek, akşam hesap yaparken kasanın açık verdiğini ve incelenen güvenlik kamerası görüntüsünde ise olayın çözüldüğünü söyledi.  Büro sorumlusu ise elde bulunan görüntü ve fotoğraflarla savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler