YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dalga genç kızı denize sürükledi
Dalga genç kızı denize sürükledi
26 Ocak 2010 16:18
Denize sürüklenip kaybolan üniversite öğrencisini arama çalışmaları kötü hava nedeniyle güçlükle sürüyor

Rize'nin Fındıklı ilçesinde rıhtımda yürürken dalganın denize sürüklemesi sonucu kaybolan üniversite öğrencisi kızı arama çalışmalarından, kötü hava koşulları nedeniyle sonuç alınamadı.

Merkez Mahallesi sahilindeki rıhtımda dün saat 21.20 sıralarında arkadaşlarıyla yürürken aniden gelen büyük dalgaya kapılarak denize düşen Senem Kasap'ın (21) bulunması için gece başlatılan çalışmalar, kötü hava koşulları nedeniyle sadece karadan yürütülebiliyor.

Fırtına nedeniyle oldukça dalgalı denizde, dalgıçlar halen arama yapamadı. Genç kız, kıyıdan dürbünle gözetleme yapılarak aranıyor. Yapılan çalışmalardan da henüz sonuç alınamadı.

Akut Rize Birim Liderliği üyesi Fevzi Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, denizin aşırı dalgalı ve bulanık olması nedeniyle dalış yapamadıklarını belirterek, ''Şu an denize dalma ihtimali yok. Ancak dalınsa bile su çok bulanık olduğundan sonuç alınamaz. Dalan kişinin hayatı da tehlikeye girmiş olur'' dedi.

Denizde dalga boyunun 3 metreye kadar çıktığını ifade eden Bayraktar, bugün hava şartlarının düzelmesinin beklenmediğini, dolayısıyla arama çalışmalarına başlanmasının çok düşük ihtimal olduğunu söyledi.

Rize Üniversitesi Fındıklı Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi 1. sınıf öğrencisi olan ve sınavları için kısa süre önce Samsun'dan ilçeye geldiği öğrenilen Senem Kasap'ın ailesi de olaydan haberdar olunca Fındıklı'ya geldi.

Fenalık geçiren aile üyeleri, Fındıklı Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezinde tedavi altına alındı.

Öte yandan, Senem Kasap'ın, olaydan bir süre önce arkadaşlarıyla gittiği kafede güvenlik kameralarıyla görüntülendiği öğrenildi.

Rize Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, Fındıklı Meslek Yüksekokulunda bugünkü sınavlara katılamayanlar için gelecek hafta telafi sınavı yapılacağı bildirildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler