YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dağdan kopan kaya parçaları araçlara zarar verdi
Dağdan kopan kaya parçaları araçlara zarar verdi
04 Ekim 2013 08:55
Alaplı Akçakoca karayolunda meydana gelen heyelanda yola düşen kaya ve taş parçaları hareket halindeki TIR ve kamyonete zarar verdi. Sürücüler her sene aynı sorunun yaşandığı yolda can kaybı olmadan önlem alınmasını istedi.

Zonguldak'ın Ereğli ve Alaplı ilçesinde son günlerde etkili olan sağanak yağış Alaplı Ereğli ile Alaplı Akçakoca ilçesi arasında bulunan karayolunda toprak kaymalarına neden oldu. Akşam saatlerinde Ereğli Alaplı karayolunda meydana gelen toprak kaymasında yol tek taraflı trafiğe kapanırken, yapılan çalışmaların ardından tekrar trafiğe açıldı. 

Saat 22.00 sularında Alaplı Akçakoca karayolunun 8. kilometresinde meydana gelen toprak kayması ucuz atlatıldı. Yola düşen kaya parçaları karayolundan geçmekte olan TIR ve kamyonetin lastiklerini patlattı. Yol çift taraflı olarak trafiğe kapanırken, Alaplı Bölge Trafik ekipleri kendi imkanları ile temizlediği yolun tek şeridini tekrar trafiğe açtı.

Yaşanan toprak kayması sonucu aracının 3 lastiği patlayan kamyonet sürücüsü Ahmet Uzunoğlu, "Virajı dönerken yol birden kaydı. Aracımın lastikleri patladı." dedi.

Can kaybı olmadan önlem alınmalı

Toprak kaymasında lastiği patlayan ve hasar gören aracını kontrol eden TIR sürücüsü Mehmet Çolak ise, yolda her sene aynı sorunun yaşandığını yetkililerin can kaybı yaşanmadan yola çözüm bulmalarını istedi.

Çolak, "Virajda fark edemedik. Dağ kaymış. Birden girdik. Lastik patlak jant eğilmiş. Daha altına bakamadık. Burada ölebilirdik. Her sene aynı sorunu yaşıyoruz. Kış günü de bakmıyorlar. Yolda bu kaymalar devamlı oluyor. Buna bir önlem alsınlar. Canımızdan oluyorduk az kalsın." şeklinde konuştu.
Yaklaşık 2 saat boyunca tek şeridi kapalı olan karayolu, karayolları ekiplerinin yaptığı temizlik çalışması sonrasında trafiğe açıldı.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler