YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÇYDD Şube Başkanı 'Andımız'ı hatırlamayınca uydurdu!
Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yıl kutlamaları etkinleri çerçevesinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Tören sonrası Atatürk Anıtı önünde andımızı okuyan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Balıkesir Şube Başkanı İsmail Ertem, andımızın sonunu kendisi uyarladı.
ÇYDD Şube Başkanı 'Andımız'ı hatırlamayınca uydurdu!
29 Ekim 2013 / 10:03 Güncelleme: 29 Ekim 2013 / 10:10

Cumhuriyetin ilanının 90. yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde Balıkesir Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Belediye Başkanı İsmail Ok, Garnizon ve Okullar Komutanı Fahri Kır ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcisinin katıldığı törende saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu.

Törende Balıkesir Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Balıkesir Belediyesi adına anıta çelenk sunulması ile program sona erdi.

Program sonrasında Atatürk Anıtı'nda kalan ve aralarında Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve İşçi Partililerin bulunduğu kalabalık 'Mustafa Kemalin Askerleriyiz' sloganları attı.

Atatürk Anıtı'da andımızı okumaya başlayan Şube Başkanı Ertem, bir anlık heyecanla andımızın sonunu farklı yorumladı. ÇYDD Balıkesir Şube Başkanı İsmail Ertem, "İlkem, küçüklerimi saymak büyüklerimi sevmektir. Ülküm, yükselmek ileri gitmektir. Açtığın yolda, kurduğun ülkede sonsuza kadar yaşatacağımıza söz veriyor, kendimizi büyük Türk ulusuna adıyoruz" şeklinde andımızı tamamladı.

İşte o anlar:

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler