YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yargı başkanlarına yönelik eleştirilere yanıt
Cumhurbaşkanı Erdoğan Uganda yolculuğu öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Ben şu anda bir siyasi partinin genel başkanı değilim. Yargı organının da, yürütmenin de yasama organının da cumhurbaşkanıyım" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yargı başkanlarına yönelik eleştirilere yanıt
31 Mayıs 2016 / 17:02 Güncelleme: 31 Mayıs 2016 / 18:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda Uganda ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan şunları söyledi:

ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARI: Dün Sayın Başbakan Merkel ile görüşme yaptı. Ben de bugün görüştüm. Kendileri 'Elimizden gelen gayreti göstereceğiz' gibi ifadeler kullanıyor. Bizim sözde Ermeni soykırımı gibi bir problemimiz yok. Biz bu konuda rahatız. Bize bu şekilde yaklaşım gösterenler aslında iki ülke arasındaki gerek diplomatik gerek siyasi, gerek askeri... Bütün bunları zedeler. Öyle zannediyorum ki bunların hepsi düşünülecektir. Şu anda çıkmamış bir kararı değerlendirmeyi doğru bulmam. Bir karar çıkar, ondan sonra bunun değerlendirmesini gerek hükümetimiz gerek bizler beraner bunun değerlendirmesini yaparız. 

YARGI BAŞKANLARINA ELEŞTİRİLER: Ben şu anda bir siyasi partinin genel başkanı değilim. Halkının yüzde 52 oyunu alarak seçilmiş bir cumhurbaşkanıyım. Yargı organının da, yürütmenin de yasama organının da cumhurbaşkanıyım. Böyle bir yaklaşım içine giren muhalefet hala siyaset öğrenememiş. Bunlar Tayyip Erdoğan birine selam verse 'Niye selam verdin' diye hesap soracaklar. Bunlar boşuna yoruluyorlar. Yasal, ahlaki olarak hiçbir yanlış yolu yoktur. Bunlara alışamadılar bugüne kadar. Daha çok devletin milletle kaynaşmasını görecekler. 

 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler