YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Musul'un tarihinde biz varız
Musul'un DAEŞ'ten temizlenmesine yönelik operasyon ile ilgili önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Musul'da Musullular olmalı" dedi. Musul'un kaderine terk edilemeyeceğini belirten Erdoğan, "Musul'un tarihinde biz varız" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Musul'un tarihinde biz varız
15 Ekim 2016 / 16:51 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 17:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreninde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Kendi helikopterlerimizi yapar hale gelmişiz ama yaptığımız bu helikopterler, bu uçaklar bize bombayı yağdırmaya başlamış ve onlar bizi öldürmeye gelmiş. Mesele ne, fiziki mekanların olmasından öte şu gönülleri halletmek, bu kafa yapısını halletmek, zihinleri halletmek. Onun için kültür inkılabına ihtiyacımız var. Asıl reformu kültürde yapmamız lazım, kültür ihtilaline, kültür devrimine şiddetle ihtiyacımız var.

"Bunlar atık"

Millet olma şuuru çok önemli, kendimize güveneceğiz. Üç, beş PKK'lı zibidiye biz Türkiye'yi böldürtmeyiz bunu böyle bilmemiz lazım. Biz kalkıp üç, beş DEAŞ'lıya burayı böldürtmeyiz. Bunların İslam'la alakası yok. Bunlar Müslüman falan değil, sadece bunlar bizim güzel dinimizi kirletiyor. Bunlar pislik, hiç alakası yok. İşte bir de PKK'nın atığı, PYD, YPG. Bunlar atık. Birileri de bunlara sahip çıkıyor, bunlara silah indiriyorlar, bindiriyorlar.

Musul'a operasyon

Musul halkını kendi kaderine terk edebilir miyiz? Musul'un tarihinde biz varız. Musul'u Musullu'dan alıp birilerine vermenin hesabı var. Biz de hayır diyoruz. Musul'da Musullular yaşamalı. Oraya DEAŞ sızmış. DEAŞ ile mücadelede koalisyon güçleri ne yazık ki, "Türkiye burada merkezi yönetimden izin almalı" diyorlar. Ben de koalisyon güçlerinin başına diyorum ki: Kusura bakma, biz Başika üssünü kurarken merkezi yönetim geldi, 'Başika'da bir üs kurmanız bizim için isabetli olacaktır' dedi. Biz de Başika üssünü kurduk. Bizim Başika'dan çıkmaya niyetimiz yok. Musul sorunu hallolana kadar biz oradayız."

BUGÜNE KADAR BİZİM ➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
TÂRİHİMİZDE DE OLSA İDİ MUSUL, ELDEN GİDERMİY Dİ BÖYLE USUL USUL !!!...
15 Ekim 2016 Cumartesi 17:48
ÇOK HAKLlSlNlZ ➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
BAŞTÂClMlZ-GÖNÜLSULTÂNlMlZ SAYlN CUMHURBAŞKANlNlZ, MUSUL'UN TÂRİHİNDE BİZ VARlZ AMA, TAAA Kİ SİZ HATlRLATlNCAYA KADAR, BİZİM TÂRİHİMİZDE MUSUL OLDUMU?!?...
15 Ekim 2016 Cumartesi 17:40
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler