YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu siyaset cahili
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'kan dökülür' çıkışına sert tepki gösterdi. Erdoğan; Eğer benim milletim "evet biz başkanlık sistemine geçiyoruz" derse sen de kuzu kuzu takip edersin" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Kılıçdaroğlu siyaset cahili
13 Mayıs 2016 / 18:47 Güncelleme: 13 Mayıs 2016 / 19:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.  Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun 'bu ülkede başkanlık sistemine geçilirse kan dökülür" sözlerine sert tepki gösterdi.

Erdoğan, "Çıktı ana muhalefetin başındaki, Türkiye'de başkanlık sistemiyle ilgili "kan dökülür" diyor. Kardeşlerim bunlar siyasi sapkınlık içinde. Eğer benim milletim bu ülkede "evet biz başkanlık sistemine geçiyoruz" derse sen de kuzu kuzu takip edersin" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli satırlar:

 "Ana muhalefetin başındaki, Türkiye'de başkanlık sistemiyle ilgili 'kan dökülür' diyor. Bunlar, siyasi sapkınlık içinde. Bunlar, siyaseti bilmiyor. Bunlar, siyaset cahili. Siyasi literatür cahili. Yani Amerika başkanlık sistemine geçerken kan mı döktü, Güney Amerika'da başkanlık sistemine geçenler kan mı döktü  Bunların hiçbiri yok. Bu kararı kim verir  Millet, millet. Senin öyle bir yetkin yok, öyle bir gücün de yok. Eğer benim milletim bu ülkede kalkıp da 'Evet biz başkanlık sistemine geçiyoruz' derse, sen de kuzu kuzu takip edersin."

"10 Ağustos'ta millete gittik mi, gittik. 14 parti bir araya geldiler mi, geldiler. Bu kardeşiniz tek başına onların karşısına çıktı mı  Siz ne yaptınız  Yüzde 52 ile bu kardeşinizi desteklediniz. Onların hali ne oldu, hiç. Yarın olacak olan da budur. Biz kanı sadece Kızılay'a veririz Kızılay'a. Olay bu kadar basit." 

Kanımızı veriririz ancak...

 "Ben bu zatın ismini ağzıma almam. Ve biz kan veririz, kanı biz nerede veririz  Vatanımızın kurtuluşunda veririz. Kanı biz nerede veririz  Teröre karşı veririz. Şu anda tek millet diyenler, tek bayrak diyenler, tek vatan diyenler, tek devlet diyenler bu işin mücadelesini veriyor. Biz inanarak, dimdik ayakta durarak bu yolda yürümeye devam edeceğiz ve bu ay çok ilginç bir aydır. Bunlar, bu ana muhalefet geçmişi itibarıyla doğru, bunlar hep kan döktüler. Bunlar, işte bu ayın içerisinde iki gün var ki çok önemlidir. Bunlardan birisi yarın vasıl olacağımız 14 Mayıs, diğeri de iki hafta sonra ulaşacağımız 27 Mayıs. Bu tarihlerden biri demokrasimiz için ak bir gündür, 14 Mayıs. Diğeri tam tersine kara bir gündür"

Darbecilerle CHP zihniyeti aynı

"Millet yerine bu CHP hep darbecilerin kapısını çalmıştır. Darbecilere umut bağlamıştır, aradan geçen 66 yıla rağmen tarzlarını ve üsluplarını hiç değiştirmeden yollarına devam ettiklerini görüyoruz. İşte, tek parti dönemindeki siyasi kurumun adını ve mirasını yaşatma iddiasındaki ana muhalefetin başına musallat edilen zatın hezeyanlarını hep birlikte takip ediyoruz. İnanın bana bunların ağababalarının 14 Mayıs 1950'deki hissiyatları, 27 Mayıs 1960'taki sevinçleri neyse, şimdikilerin de duyguları aynı. Bunlar millete ve milletin değerlerine düşmanlığı siyaset sandılar. "

Hani siz Atatürkçüydünüz...

"Bunca yıldır yaşadıklarından ders almadıkları gibi tam tersine kinlerini ve hırslarını sürekli biledikleri anlaşılıyor. Yoksa hangi aklı başındaki insan milli iradenin, Meclis'in, siyasetin konusu olan bir meseleyi getirip de içinde kan geçen cümlelere sıkıştırır. Hani siz Atatürkçüydünüz  Ne diyor Atatürk  Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyor. Sen milletin olan böyle bir egemenlik hakkını ne zamandan beri eşkıyalara, çetelere veriyorsun  Kanı kim döker  Mafya döker, çete döker, eşkıya döker, terörist döker. Bunlar zaten şu anda terör örgütünün ağzıyla konuşmaya başladılar."

Bunlara şunu telkin etmemiz lazım; eğer kendinize güveniyorsanız, merak etmeyin 2019'da zaten Cumhurbaşkanlığı seçimi de var. Ama ondan önce millet başkanlığa karar verirse, eh, hadi bakalım o zaman 'hodri meydan' deriz ve buyurun meydana çıkarsın."

Nizami acımazıca katledildi

Bangladeş'te Cemaat-i İslami Partisi Lideri Motiur Rahman Nizami'nin idamına ilişkin "Ne diyorum biliyor musunuz  Fazla söze gerek yok, 'Zalimler için yaşasın cehennem' diyorum. Kimsenin sesi çıktı mı  Çıkmadı. Demokrasiye inandıklarını söyleyenlerin sesi çıktı mı  Çıkmadı. Ama Batı'da böyle bir şey olsa kıyamet kopar. Fakat orada ölen bir Müslüman olduğu için, bir Müslüman lider olduğu için hepsi güldüler ve adeta Suriye'de olduğu gibi alkışladılar. Türkiye'de idam cezası olmadığı halde yargının verdiği kararlardan terör operasyonlarına kadar her gün ensemizde boza pişirenler Bangladeş'teki bu vahim olayı görmezden, duymazdan geliyor. Bunun adı vicdansızlıktır, insafsızlıktır, riyakarlıktır."

Yazıklar olsun...

"Denizlerdeki balinaların, fokların, kaplumbağaların yaşam alanları konusunda gösterdikleri duyarlılığı 23 milyon Suriyeli'nin hayat hakkından esirgeyenlere yazıklar olsun. Kendi güvenliklerini, refahlarını, konforlarını diğer insanların hayatta kalma mücadelelerinin önünde tutanlara yazıklar olsun. Ülkelerine gelen mültecilerin önce cüzdanlardaki paralarına, kollarındaki, boyunlarındaki ziynetlerine göz diken kölelik ve sömürge döneminin kalıntısı zihniyetlere yazıklar olsun." 

 

 

 

İşte Kuzu Kuzu Geldim...
 // ismail emre
Kılıçdaroğlu darbe dönemlerinde söylenen yine de şahlanıyor türküsü ile başladı sonun da umduğu darbeyi bulamayınca tarkanın kuzu kuzu şarkısını söylemeye başlayacak......
13 Mayıs 2016 Cuma 19:54
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler