YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cuma namazında skandal provokasyon
Cuma namazında skandal provokasyon
19 Ağustos 2016 15:30
Diyarbakır’da tarihi Ulucami’de bir provokatör, imamın terör örgütü PKK aleyhine hutbe vermesine tepki gösterince ortalık karıştı. Cemaatin darp ettiği şahıs, polisin tazyikli su ile müdahale etmesiyle linç edilmekten kurtarıldı.

Olay, Sur ilçesindeki tarihi Ulucami’de cuma namazı sırasında meydana geldi.

Cami imamı Said Yaz, verdiği hutbede terör örgütü PKK’nın son zamanlarda yaptığı saldırılara dikkat çekti.

Yaz’ın, “Çocuğu öldüreni Allah kahretsin, kadını öldüreni Allah kahretsin, araçları patlatanlara Allah lanet etsin. Bu mudur Müslümanlık? Senin anan da oradan geçebilir, senin amcan da oradan geçebilir hey zalim” sözlerine camide bulunan bir şahıs tepki gösterdi

. Cemaatten bir grubun ise söz konusu şahsa tepki göstermesi ile ortalık bir anda karıştı. Bir grup tarafından etrafı sarılan şahıs darp edilirken, devreye polis girdi. Şahıs, polisin tazyikli su ile müdahale etmesiyle linç edilmekten kurtarıldı. 

Yaşanan olay nedeniyle Ulucami önünde namazdan sonra yapılması planlanan “teröre tepki” açıklaması iptal edilirken, cami çıkışı toplanan grup bir süre “Katil PKK” sloganları attıktan sonra dağıldı.

 

İHA

ihbar edin ve yarınlarınız kurtarın.
 // hursit dilaver
kurtarın tabi. aman kurtarın. linç edin demek suç nasıl olsa..sonra da haberlerde şehit saymayalım ama di mi.herkese hakettiğini vereceksiniz. işte fetö. eski başvekilin en yakını bile fetöcü çıkıyor. zerre hissettiniz mi bildirin kardeşim. eskiden bildirseniz, bildirdiğiniz size gelirdi.şimdi o usul kalktı. sağlam çocuk hepsi. korkmayın. korkarsanız bir 15 temmuz daha olur bu sefer ağaç dalı kalmaz sallandırılmak için. unutmayın emi.DAHA TEHLİKENİN FARKINDA DEĞİLSİNİZ DEMEK.....
19 Ağustos 2016 Cuma 15:46
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler