YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cuma namazı mesajı paylaşan imama şok!
Cuma namazı mesajı paylaşan imama şok!
07 Ekim 2016 15:58
Çanakkale'ninBayramiç İlçesi'nde, Facebook hesabından geçen hafta 'Hayırlı cumalar cuma'mız mübarek olsun. Cumaya gitmeyen erkekler bacımsınız' paylaşımıyla tepki çeken Gedik Köyü İmamı Abdurrahim Yetim açığa alındı.

Bayramiç'in Gedik Köyü'nün imamı Abdurrahim Yetim, geçen hafta Facebook hesabından 'Hayırlı cumalar, cumamız mübarek olsun. Cumaya gitmeyen erkekler bacımsınız' yazısını paylaştı. Paylaşımı gören vatandaşlar, imam Yetim'e sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Tepkiler üzerine imam, bu mesajını sildikten sonra bir mesaj daha yayınladı ve özür diledi. 

Tepkilerin sürmesi üzerine Bayramiç Kaymakamlığı, Bayramiç Müftülüğü'ne resmi yazıyla imam Abdurrahim Yetim'in açığa alınması talimatını verdi. İmam hakkında ayrıca soruşturma yapılması istendi. Bunun üzerine Abdurrahim Yetim açığa alındı. Yerine de başka imam görevlendirildi. 


DHA

klasik diyanet
 // ahmed
darbecilerin dövdüğü imam ve müezzinlere bile sahip çıkamayan diyanetten beklenen davranış.valilerin ve kaymakamların ayuncağı müftüler.sanal alemde herkes her türlü fuhşu işliyor onlar özgür tabi canım.ama müslüman hiç bir şekilde helal ve haramı mizahla bile anlatamaz.şaşırmadık....
07 Ekim 2016 Cuma 17:34
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler