YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çukurca'da öğretmenler çiçeklerle karşılandı
Çukurca'da öğretmenler çiçeklerle karşılandı
19 Eylül 2016 20:50
Hakkari'nin Çukurca ilçesine atanan 3 kadın öğretmene, görev yapacakları okulun öğrencileri tarafından çiçek verildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Hakkari'nin Çukurca ilçesine atanan 3 kadın öğretmen, çiçeklerle karşılandı.

İlçe merkezindeki Şehit Jandarma Adnan Bahat Lisesi'ne atanan öğretmenleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Bektaş, Okul Müdürü Enis Kaya ve öğrenciler karşıladı. Öğrenciler, öğretmenlere çiçek verdi.

Görev yapacakları sınıflarda öğrencilerle tanışan öğretmenler, onlarla bir süre sohbet etti.

Tekirdağ'dan Çukurca'ya atanan Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Esra Kök Demir Özbay, atandığında bölgeye ilişkin ön yargıları olduğunu belirterek, "Biraz tedirgindim. Ancak her şeyin televizyonlarda göründüğü gibi olmadığını fark ettim. Burada eğitim öğretim yılına başladık. Bütün öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum." dedi.

Malatya'dan gelen bilişim ve teknoloji öğretmeni Rabia Fırat de eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, "İnşallah bu eğitim yılı ilçemiz, ülkemiz ve öğrencilerimiz için verimli olur." ifadelerini kulandı.

Ankara'dan gelen biyoloji öğretmeni Aylin Zeynep Dilek ise ilçeye geldiğinde insanların kendisini çok sıcak karşıladığını anlattı.

Dilek, "Birtakım ihtiyaçlarımız var. Herkes çok yardımcı oluyor. Her şey çok güzel. Yeni okulumu çok sevdim. Herkesin buralara gelmesini istiyorum. Yeni eğitim öğretim yılında herkese başarılar diliyorum." diye konuştu.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler