YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çorum'da izinsiz dershanelere denetim
Çorum'da izinsiz dershanelere denetim
10 Aralık 2015 17:55
İzinsiz faaliyet gösterdikleri gerekçesiyle "Paralel Devlet Yapılanması"na ait 3 dershane ile Bakanlar Kurulu kararı olmadan Iraklılara eğitim verdiği belirlenen bir özel okul kapatıldı.

Çorum'da izinsiz faaliyet gösterdikleri gerekçesiyle "Paralel Devlet Yapılanması"na ait 3 dershane ile bir özel okul kapatıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce dershane ve özel okullarda yapılan denetimlerde, kent merkezi ile Alaca ve Osmancık ilçelerinde faaliyet gösteren 3 dershanenin Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle Özel Öğretim Kurumları Kanunu'ndan "dershane" tanımı çıkarılmasına rağmen faaliyetlerine bu şekilde devam ettikleri belirlendi.

Paralel Devlet Yapılanması'na ait şirketlerin bünyesinde hizmet verdiği tespit edilen dershaneler, izinsiz faaliyet gösterdikleri gerekçesiyle Çorum Valiliği kararıyla mühürlendi.

Denetimlerde ayrıca, kent merkezinde Iraklılara eğitim verdiği belirlenen bir özel okulun da Bakanlar Kurulu izni bulunmadığı gerekçesiyle kapatılmasına karar verildi.


AA

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler