YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çorum'da ev yangını: 16 kişi zor kurtarıldı
Çorum'da ev yangını: 16 kişi zor kurtarıldı
06 Kasım 2015 15:47
Çorum'da, bir binada çıkan yangın nedeniyle mahsur kalan 16 kişi, vatandaşlar ve itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Mimar Sinan Mahallesi'ndeki üç katlı bir apartmanın zemin katında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Dumanı fark eden mahalle sakinleri, ilk olarak zemin katta oturanları kurtarmaya çalıştı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangın merdiveni ile camlardan ve balkonlardan, binada mahsur kalan çocuk ve vatandaşları kurtardı. Yaklaşık 10 dakika süren çalışma sonrasında binada mahsur kalan 10'u çocuk 16 kişi kurtarıldı. 

Dumandan etkilenenlerden 11'i olay yerine çağrılan ambulanslarda tedavi edildi. 5 kişi ise Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yangın, itfaiye ekiplerinin çalışması ile tamamen söndürüldü.

- Camdaki korkulukları esnetip çıkartıldılar

Binada oturan akrabasını ziyarete gelen Sinem Kartal, gazetecilere yaptığı açıklamada, dumanı fark etmelerinin ardından yangın çıktığını öğrendiklerini söyledi.

Vatandaşlar tarafından zemin katta bulunan evin camındaki demir korkulukların esnetilerek çıkartıldıklarını anlatan Kartal, "Çocuklarım ile misafirliğe gelmiştik. Bir anda duman kokusu aldık. Daha sonra duman evin içine girdi. Çok çabuk yayılıyordu. Camlara doğru koştuk. Bu sırada vatandaşlar camlardaki korkulukları esneterek bizi dışarı çıkarttı" dedi. Kendilerine ambulanslarda müdahale edildiğini dile getiren Kartal, çocuklarının çok korktuğunu ifade etti.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, dumandan etkilenenlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu, yangının çıkış nedeninin araştırıldığını bildirdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler