YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çorum'da baba ocağına ateş düştü: 1 şehit
Çorum'da baba ocağına ateş düştü: 1 şehit
29 Ocak 2015 07:51
Aydın’ın Efeler ilçesinde 17 aydır aranan cinayet zanlısının pusuya düşürmesi sonucu şehit olan Jandarma Üstçavuş Emrah Ünalan’ın Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Kargı köyündeki baba ocağına ateş düştü.

Şehit astsubayın haberini alan Osmancık askerlik şubesi başkanı üstteğmen Serhan Tongüç, Jandarma ekipleri ve ambulansla şehidin baba ocağı olan Osmancık’ın kargı köyüne gitti.

Köyün girişinde bekleyen şube başkanı köy muhtarı ile irtibata geçerek köy içinde tansiyonu yükseltmemek için şehidin Babası Naci Ünalan’a acı haberi verebilmek için sakin bir ortamı seçti. Acı haberi alan baba Ünalan fenalaştı, hazır bekleyen sağlık ekipleri duruma müdahale ederek babayı sakinleştirmek için gerekeni yaptı.

Daha sonra askerlik şube başkanı acılı babanın koluna girerek köydeki evine gitti. Acılı haberi alan şehidin yakınları evine gelerek ağıtlar yaktı. Her hangi bir rahatsızlanmaya karşı şehidin köydeki evinin önünde ambulanslar bekletildi.

Şehidin annesi Safiye Ünalan’ın ise şehidin görev yaptığı Aydın’ın Efeler ilçesinde oğlunun yanında ziyarette olduğu öğrenildi.
Şehidin ailenin tek çocuğu olduğu öğrenildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler