YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çorum polisinden örnek takip
Çorum polisi, skandallarıyla sık sık gündeme gelen İstanbul Adli Tıp'ı kıskandıracak titizlikte çalışarak keçi hırsızına ulaştı.
Çorum polisinden örnek takip
14 Aralık 2009 / 17:57 Güncelleme: 14 Aralık 2009 / 18:00

Çorum'un Sungurlu ilçesinde ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Bir evden çalınan keçinin bulunması için kılı kırk yaran polis keçi kılına "DNA" testi yaptırdı. DNA sonuçlarının gelmesinin ardından harekete geçen polis zanlıyı kısa sürede yakaladı. Tutuklanan zanlı cezaevine gönderildi. 
 

Olay Sungurlu'nun Yeni Hayat Mahallesi'nde meydana geldi. 22 Kasım'da yapılacak düğün töreni için hazırlık yapan Seçkin Kalınsız (27)'a geleneklere göre evleneceği kızın ailesi tarafından keçi hediye edildi. Düğünün olduğu gün tandırda bağlı olan keçinin yerinde olmadığını fark eden Seçkin Kalınsız keçinin kaçtığını düşünerek polise başvurmadı. 
 

Olayın ardından Kurban Bayramı nedeniyle hayvan pazarında denetim yapan polisler M.B'nin (15) ve Y.A (14) isimli çocukların bir keçiyi satmaya çalıştıklarını fark etti. Çocukların hareketlerinden şüphelenen polisler, çocuklara "keçinin kimin olduğunu" sordular. Bunun üzerine çocuklar, bir kişinin kendilerine keçiyi 200 liraya satmalarını, keçiyi sattıkları taktirde 10 TL vereceğini söylediğini ancak adamı tanımadıklarını iddia ettiler. Bunun üzerine polisler, bulundukları yerden uzaklaşarak çocukları takip etmeye başladı. Bir kişinin çocukların yanına gelerek "140 TL vereyim keçiyi bana verin" demesi üzerine çocuklar keçinin kendilerinin olmadığını, telefon edip sahibine sormaları gerektiğini söylediler.  
 

Çocukların telefonla görüşmeye başlaması üzerine polisler M.B ve Y.A. yanlarındaki keçiyle beraber polis merkezine götürdüler. Çocukların ifadelerinde keçiyi Muhammed Arif Türkmen'in (22) kendilerine verdiklerini itiraf etmeleri üzerine bu kişi gözaltına alındı.  
  

Çok sayıda olaydan sabıkası bulunan Muhammed Arif Türkmen, keçiyi kendisinin çalmadığını söylemesi üzerine savcılık talimatıyla zanlının evinde ve otomobilinde arama yapıldı. Zanlının evinde ve otomobilinde yapılan aramada arabasında keçi tüyleri bulundu. Bunun üzerine Sungurlu polisi bulunan keçi tüylerini DNA testi yapılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarına gönderdi.  
 

Ankara'dan gelen raporda keçi tüylerinin birbiriyle uyuştuğu, her iki tüyün aynı keçiye ait olduğu tespit edildi. Keçinin sahibi polisin yaptığı anonslar sonunda ortaya çıktı. Sungurlu belediyesine giden giden Kalınsaz'a keçisi Zabıtalar tarafından teslim edildi.  
 

Keçi sahibinin ayrıca keçiyi kesmemesini yapılacak ilk duruşmaya keçinin de mahkemeye çıkarılacağı yönünde uyardığı öğrenildi. 
 


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler