YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çorlu'da 'Paralel Yapı' operasyonu: 20 gözaltı
Çorlu'da 'Paralel Yapı' operasyonu: 20 gözaltı
08 Aralık 2015 09:51
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla “Paralel Yapı” soruşturması kapsamında Çorlu’ da aralarında avukat ve işadamlarının bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde cemaate yakınlığı ile bilinen Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) üyelerine yönelik operasyon düzenlendi. Polis, 'FETÖ/PYD silahlı suç örgütüne üye olmak' ve 'suç örgütüne kaynak aktarmak' suçlamasıyla aralarında işadamı ve avukatların da bulunduğu 23 kişiyi gözaltına aldı.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Tekirdağ ve Çorlu Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele ekipleri sabah erken saatlerde ‘paralel yapı' soruşturması kapsamında Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği üyelerine yönelik operasyon düzenledi.

Evlerinde gözaltına alınan aralarında avukat ve işadamlarının da bulunduğu 23 kişi, Çorlu Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri için Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca operasyonla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca 1 yıldır yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PYD silahlı terör örgütüne üye olma ve suç örgütüne kaynak aktarma suçlarına ilişkin Çorlu İlçesi ve İstanbul ilinde eş zamanlı yapılan operasyonda aralarında işadamı ve avukatlarında bulunduğu 23 kişi gözaltına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler