YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çorba tarifi pahalıya maloldu...
Çorba tarifi pahalıya maloldu...
04 Ekim 2011 16:18
Eltisine çorba yapmayı öğrenmek için giden yeni evli kadının bu isteği pahalıya maloldu.

Sultangazi'de yeni evli bir kadının bileziklerinin gasp edilmesine ilişkin mağdurun eltisinin de aralarında bulunduğu 3 kişi yakalandı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, 19 Ağustos'ta eltisi Zeliha K'nın evine çorba tarifi almak için giden yeni gelin Sultan K. ile eltisinin eve giren kişilerce darp edilmesi ve Sultan K'nın 9 adet altın bileziği ile cep telefonunun gasp edilmesine ilişkin çalışma başlattı.

Yürütülen çalışma kapsamında Zeliha K'nın (32) çelişkili ifadelerinden şüphelenen polis, kadının, borcu bulunan dayısı Cemil S'nin (30) yardım istemesi üzerine, yeni evlenen eltisinin altınları olduğunu söylediği, bunun üzerine de Cemil S'nin bir arkadaşıyla olayı gerçekleştirdiğini belirledi.

Bunun üzerine polis, Zeliha K, Cemil S. ve altınları bozdurduğu belirlenen Suat H'yi (24) gözaltına aldı. Cemil S'nin evinde yapılan aramada, 4 bin TL nakit para, olay sonrası oynanan 3 bin 500 liralık  şans oyunu kuponu ve mağdurun cep telefonunu ele geçirdi.

Zeliha K'nın polisteki ifadesinde olayda kendisinin de mağdur olduğunu savunduğu, Cemil S'nin ise borcu nedeniyle olaya karıştığını ifade ettiği öğrenildi.

Olaya ilişkin bir kişi daha aranırken, 3 kişi adliyeye sevk edildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler