YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çöpçü değil belediye başkanı
Çöpçü değil belediye başkanı
06 Aralık 2009 18:39
Malatya'nın Pütürge İlçe Belediye Başkanı Dr. Necdet Ayaydın, her sabah birlikte kahvaltı yaptığı temizlik işçileriyle sokakları süpürüyor, çöp ve izmarit topluyor.

İkinci kez belediye başkanı seçilen tıp doktoru Necdet Ayaydın, yaptığı açıklamada, uzun yıllar İstanbul'da yaşadığını, memleketi Pütürge'ye hizmet vermek amacıyla  belediye başkan adayı olduğunu ve ikinci kez bu göreve seçildiğini söyledi.

Doktor olmasının da etkisiyle temizliğe çok önem verdiğini ifade eden Ayaydın, şöyle konuştu:

''Temizliğe çok önem veren bir insanım. Sabah temizlik işçilerinin motive olması için onlarla kahvaltı yapıyorum, ardından da cadde ve sokaklarda temizlik yapıyorum. Son seçim döneminde bana 'yapmacık' olduğumu söyleyenler de oldu, ama bu konuda 'yapmacık' değilim, çünkü insanın içinden gelmezse yerden bir çöp bile almaz. Bundan zevk alıyorum. İlçemi, çevremi, doğayı seviyorum. Buraya hizmet etmek benim için hacca gitmek kadar önemli bir olay. İlçemizin günde üç kez temizlenir. Yerde bir tek sigara izmariti göremezsiniz. Vatandaşlarımızla el ele vererek temiz bir ilçe yarattık. Dinimizde de temizliğin önemini biliyoruz. Bu sıralar domuz gribi büyük tehlike. En iyi korunma temizlikle sağlanır.''

''PROTOKOLÜ DE BİLİRİM''
Kendisini belediyede çalışan işçilerden ayırmadığını, doğal yaşamayı sevdiğini dile getiren Ayaydın, şunları kaydetti:

''Burada doğal yaşıyoruz. Yeri geldiğinde protokolde oturmasını da bilirim. İlçeme geldiğimde de benim buradaki temizlikçi arkadaşımdan, belediye çalışanlarından hiçbir farkım yok. Hep beraber çalışıyoruz. Bazen 'keşke belediye başkanı olmasaydım' diyorum. Çünkü ister istemez bir partiye dahil oluyorsunuz ve siyasetçi olarak anılıyorsunuz.''

MAAŞI BELEDİYE BORÇLARINA GİDİYOR
Bu arada, maaş almadığını belirten Ayaydın, maaşının belediye için bankalardan alınan kredilere gittiğine işaret ederek, ''Bankadan aldığımız krediler karşılığında çekiliyor. İlçede yapılan hiçbir iş için ihale açmıyoruz. Bütün işlerin işçiliğini kendimiz yapıyoruz. Aksi halde mevcut kaynaklarla ihale yaparak iş yaptırmak mümkün değil. İşçilerle inşaatta da çalışıyorum. Kendimi böyle mutlu hissediyorum'' dedi.

bask.jpg

TEMİZLİĞE VERDİĞİ ÖNEMLE ÖRNEK ALINIYOR
İlçede dolaşırken yerde bulduğu çöpleri topladığını anlatan Ayaydın, bu davranışının örnek alındığını ifade etti.

Ayaydın, temizlik yaptığı ilk zamanlarda vatandaşların ilginç tepkileriyle karşılaştığını belirterek, başından geçen bir anıyı şöyle anlattı:

''İlçede yaşayan bir vatandaşımız, yolda yürürken içtiği sigaranın izmaritini yere attı, ben de izmariti yerden alarak çöp kutusuna attım. Bunun üzerine mahcup olan vatandaş, aynı duyarlılığı kendisi de göstermeye başladı. Ben tıp doktoruyum. Temizliğe çok önem veriyorum. Vatandaşla el ele vererek tertemiz bir ilçe yarattık.''

Temizlik işçileri, Necdet Ayaydın'ın temizlik çalışmalarına katılmasını artık yadırgamadıklarını, kendilerine bir arkadaş gibi davrandığını ifade etti. Vatandaşlar da Necdet Ayaydın'ın insan ilişkileri yönünden çok iyi, davranışları ile örnek olduğunu belirterek, temizlik yapmasını örnek davranış olarak değerlendirdiklerini, kendilerinin de çevre temizliği konusunda duyarlı davrandıklarını kaydetti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler