YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çöp konteynerinde iki kesik bacak bulundu
Çöp konteynerinde iki kesik bacak bulundu
01 Ağustos 2015 13:30
Gaziantep'te iki çöp konteynerinde bir erkeğe ait dizlerinden kesilmiş iki bacak bulundu. Vücudun gövde kısmı ise bulunamadı.

Vücudun gövde kısmı ise bulunamadı. Polis bölgede oturan ve aile içi sorunlar yaşayan Suriyeli bir ailenin evde olmadığını belirledi. Polisin incelemesi ve mahalle sakinlerinin ifadesi doğrultusunda, bulunan bacakların kimliğini belirlemek için kayıp Suriyelilerin bulunması için çalışma başlatıldı.

Olay, öğle saatlerinde Akdere Mahallesi'nde ortaya çıktı. İddiaya göre, sokakta dolaşan bazı kişiler çöp konteynerinde bir erkeğe ait belden diz hizasına kadar olan bacak görünce durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, konteyner üzerinde inceleme yaparak çevrede oturanların bilgisine başvurdu.

Çevrede araştırma yapan polis, bölgeye 200 metre mesafedeki Akdere Parkı'nın yanındaki çöp konteynırında halı parçasına sarılı dizden itibaren iki ayak buldu. Bunun üzerine geniş çaplı inceleme yapan ekipler, bölgede kan izlerini takip etmeye başladı. Polisin, kan izlerini takip etmesi ve çevredeki vatandaşların ifadesinin ardından ayak ve bacakların 34 nolu sokakta oturan Suriyeli bir ailenin evinden çıkarılarak çöp konteynerlerine atıldığı belirlendi.

Evde bulunmayan Suriyelilerin komşularının ifadesine başvuran polis, 4 çocuklu ailenin 3 ay önce mahalleye taşındığını öğrendi. Komşuları öldürüldüğü tahmin edilen ailenin reisi Reşit adlı kişinin adı öğrenilemeyen eşiyle son zamanlarda şiddetli geçimsizlik yaşadığını ve çocuklarının da bu duruma karşı çıktığını söyledi. 

Eşi ve çocuklarının ailenin reisini öldürmesinden kuşkulanılırken, polis kayıp Suriyelilerin yaşadığı evde uzun süre inceleme yaptı. Çöp konteynerlerinde bulunan bacaklar ve ayaklar Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Polis, kayıp olan gövde ve kafa kısmı ile kayıp Suriyelilerin bulunmasına yönelik çalışmasını sürdürüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler