YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çöp evden üç kamyon çöp çıktı
Çöp evden üç kamyon çöp çıktı
30 Temmuz 2015 09:37
Üsküdar’da çevre sakinlerinin ‘aşırı koku’ şikayetini değerlendiren belediye ekiplerinin gittiği evden 3 kamyon çöp çıktı. Çöp evde iki çocuğu ile birlikte yaşayan kadın ruh ve sinir hastalıkları hastanesine kaldırıldı.

Üsküdar’da iki katlı müstakil evden gelen kokular üzerine çevre sakinleri durumu polise ve belediye ekiplerine bildirdi. İhbarı değerlendiren Üsküdar Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri Ünalan Mahallesi’nde bulunan adrese geldi. Ekipler iki çocuğu ile birlikte yaşayan kadının evi çöp eve dönüştürdüğünü tespit etti.

Yaklaşık 3 saatlik çalışma ile evden 3 kamyon çöp çıkaran ekiplere evde iki çocuğu ile yaşayan ve adının Derya olduğu öğrenilen kadın tepki gösterdi. Ölü kedilerin de bulunduğu çöp evde yaşayan anne ve çocukları evden çıkarıldı.

Anneyi Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kaldıran ekipler, çocukları ise Sosyal Hizmetler görevlilerine teslim etti.

İnsan ölüsü olmasından korktuk

Çöp ev sahibinin bir yakını “Bu hanım bir gün gelip evi kiralamış. Yaklaşık 7- 8 aydır bu kokular artmaya başladı. Kendisi ile görüşmek istedik ama kadın bizimle görüşmedi. Son zamanlarda kokudan durulmaz oldu. Bizde hukuki yol neyse ona başvurduk. İçerde kedi ölüsü, hatta insan ölüsü olmasından korktuk” dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler