YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuklarından sonra üniversite mezunu oldu
Çocuklarından sonra üniversite mezunu oldu
04 Haziran 2016 00:06
Gaziantep Üniversitesinde mezun olan 7 bin 127 öğrenci için tören düzenlendi

Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN), mezun olan öğrenciler için kampüste tören düzendi.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, törende yaptığı konuşmada, ailelerin çocuklarını üniversiteye dualarla gönderdiklerini ifade ederek, fedakar anne ve babalara teşekkür etti.

Öğrencilere üniversite eğitimleri boyunca balık tutmayı öğrettiklerini ifade eden Coşkun, "Belki her şeyi öğretememiş olabiliriz ama buradan çıktıktan sonra bilgiye ulaşma yollarını en iyi şekilde öğreneceğinize, hayat boyu kendinize yeni bilgi katma noktasında kararlı duruş sergileyeceğinize olan inancım tamdır. Sevgili öğrenciler, hayat boyu yolculuk içerisinde mutlaka ama mutlaka arada durun ve sorgulamayı unutmayın." dedi.

Nurdağı Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü'nden şeref öğrencisi olarak mezun olan 61 yaşındaki Recep Ekici ise diplomasını Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'dan aldı. Üç çocuk babası Ekici, çocuklarından ikisinin üniversite mezunu olduğunu, kendisinin de bunu başardığı için mutlulu olduğunu söyledi.

Aynı zamanda İskenderun'da demir çelik fabrikasının yönetim kurulu üyesi olan Ekici, "1990 yılından bu yana tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda araştırma yapıyorum. Daha çok pratik bilgim vardı. Bunu teorik bilgilerle tamamlamak istedim. Gaziantep Üniversitesi sayesinde eksikliklerimi tamamladım. Aslında ben bu konuyu çok iyi bildiğimi sanıyordum. Okula geldiğimde eksikliklerim olduğunu fark ettim. Bunu da üniversitedeki hocalarım sayesinde tamamladım." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bölüm birincilerine protokol tarafından diplomaları verilirken, daha sonra öğrenciler kep atıp hatıra fotoğrafı çektirdi.

Program sonunda sahne alan şarkıcı Şebnem Ferah, sevilen parçalarını mezun olan öğrenciler için söyledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler