YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuklar okuyabilsin diye arazisini bağışladı
Çocuklar okuyabilsin diye arazisini bağışladı
02 Ekim 2016 17:17
Van'ın Muradiye ilçesinde muhtar Kemal Cantayan'ın bağışladığı araziye yapılacak 12 derslikli okulun temeli atıldı

Van'ın Muradiye ilçesinde muhtar Kemal Cantayan'ın, mahallesindeki çocukların daha iyi ortamda eğitim görmesi amacıyla bağışladığı araziye inşa edilecek 12 derslikli okulun temel atma töreni düzenlendi.

Aşağı Argit Mahallesi Muhtarı Cantayan, iki derslikli prefabrik yapıda eğitim gören öğrencilere okul yapılması için 8 dönümlük arazisini bağışladı.

Cantayan'ın girişimleri sonucu imzalanan protokolle, mahallede 179 öğrencinin eğitim göreceği 12 derslikli okul ile 4 dairelik lojmanın temeli atıldı.

Kaymakam Mehmet Fatih Çelikel, temel atma töreninde, bu yıl ilçe genelinde inşa edilecek 4 okulla, fiziki eksikliğin önemli ölçüde giderileceğini belirtti.

Doğangün, Topuzarpa, Aşağı Argit ve Fatih mahallelerinde okulların temelinin atılacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Çelikel, şöyle konuştu:

"Muhtarımızın bu konuda gösterdiği gayret, çaba, istek, hakikaten takdire şayandır. Aldığı bütün evrakı kendisi takip etti ve götürülecek yerlere gitmesini sağladı. Her işi koşturarak yapması sayesinde 4 okuldan ilkinin temelini atmamızı sağladı. Bağışladığı arsadan dolayı kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin."

"Biz okul yapıyoruz, onlar yakıyor"

AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda ise Cantayan'ın bağış sonrası ısrarlı iş takibi ve okulun bir an önce yapılması için gösterdiği çabaya duyarsız kalınmadığını söyledi.

Partilerinin, bölgenin her yerine hizmet götürdüğünü dile getiren Soğanda, şunları kaydetti:

"Ne yazık ki bu kadar çaba göstererek getirdiğimiz hizmetler, 'Kürt hakkını savunuyoruz' diyenler tarafından yakılıyor. Olan yine Kürt halkımıza oluyor, en büyük zararı da yine halkımız görüyor. Biz okul yapıyoruz, onlar yakıyor. 2 yıl önce Van'ı, Erciş'i, Muradiye'yi Kerbela'ya dönüştürenler oldu. Bu memleket onlara oy verdi. Ama onlar yakıp yıktı. Milletin bayramını, patlattıkları bombalarla kana bulamaya çalıştılar.

Neden biliyor musunuz  Çünkü Van onlara hendek kazdırmadı, 15 Temmuz'dan sonra da terör örgütlerine gereken dersi verdi. Bayrağına, milletine, vatanına sahip çıktı. İşte bundan dolayı Van'a düşman kesildiler."

Türkiye'nin sıkıntılı günler geçirdiğini ancak halkla omuz omuza vererek zorlukların üstesinden geldiklerini belirten Soğanda, "Birileri yakıp yıkmaya çalışırken bizler yapıyoruz, hizmet ediyoruz. Devlet, hükümet olarak inadına hizmete devam edeceğiz. Halkımız da hizmet edenden yana olmalıdır. Biz imar etmek, gönülden gönüle yol açmak için varız." dedi.

Muhtar Cantayan'ın da katıldığı törende, İmam Yahya Yılmaz'ın okuduğu dua ve kurban kesilmesinin ardından okul ile lojmanın temeli atıldı.

Törende, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Durmuş, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Vanlı, okul müdürleri ve vatandaşlar da hazır bulundu.

 


AA

 // türk
Çok güzel bir örnek muhtar K. Cantayan'dan. Insan sadece hep kendini lüksünü değil etrafındakilerede yardımcı olmalı. Tebrik ediyorum kendisini....
02 Ekim 2016 23:52
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler