YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuk yaştaki otomobil hırsızları polisi peşlerine taktı
Çocuk yaştaki otomobil hırsızları polisi peşlerine taktı
17 Ocak 2016 10:30
Başkent’te düz kontak yöntemiyle otomobil çalan 2 çocuk, polis ekipleri tarafından kısa süreli kovalamacının ardından yakalandı. Zanlılar, otomobili gezmek için çaldıklarını söyledi.

Olay, gece saatlerinde Çankaya’da yaşandı. Edinilen bilgiye göre, polis ekipleri 06 BG 054 plakalı otomobilin silahlı bir gasp olayına karıştığı yönünde ihbar aldı. Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı sivil ekipler, ihbar edilen aracı Esat bölgesinde fark etti.

Bunun üzerine şüpheli otomobil ile polis ekipleri arasında kovalamaca başladı. Şüpheli otomobil, kısa süreli bir kovalamacanın ardından Dr. Mediha Eldem Sokak ile Olgunlar Sokak kesişiminde kıstırıldı. Düz kontak yöntemiyle çalıştırıldığı fark edilen otomobilden isimlerinin D.F. (15) ve A.C.İ. (13) olduğunu söyleyen kimliksiz iki çocuk çıktı.

Polis tarafından olay yerinde sorgulanan zanlılar, otomobili gezmek için çaldıklarını, başka bir olaya karışmadıklarını söyledi. Polis ekiplerinin aramaları sonucu araçtan silah veya şüpheli başka bir eşya çıkmadı. Zanlıların ellerindeki eldivenler ve rahat tavırları dikkat çekti. Zanlılardan biri ise elindeki parfüm şişesini hiç bırakmadı.

Otomobili gezmek için çaldıklarını, düz kontak yapmayı da geçmişte birlikte hırsızlık yaptıkları birinden öğrendiklerini söyleyen zanlılar, yoldan bir kadın alıp almadıkları yönündeki soruya, “Kadın değil, travesti aldık. Gezmek için aldık ağabey, yoksa niye alalım” diye cevap verdi.

Çalınan otomobil, çekici yardımıyla emniyetin otoparkına çekildi. Zanlılar, Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.  


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler