YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çoban kaybolunca koyunlar telef oldu
Konya'nın Ilgın ilçesinde 290 koyunu otlatmak için araziye götüren çoban ve arkadaşı ortadan kayboldu. Koyunlardan, 182'si telef olmuş halde bulundu
Çoban kaybolunca koyunlar telef oldu
25 Eylül 2009 / 14:29 Güncelleme: 25 Eylül 2009 / 14:34

Konya'nın Ilgın ilçesinde 290 koyunu otlatmak için araziye götüren çoban ve arkadaşı ortadan kayboldu. Koyunlardan, 182'si telef olmuş halde bulundu.
 

Veyis Dürüt arkadaşı Mehmet Eroğlu ile birlikte babası Hasan Hüseyin Dürüt'e ait 290 koyunu otlatmak için ilçeye bağlı Ağalar köyünden araziye götürdü. Dürüt ve Eroğlu geceyi arazide geçirdi.
 

Sabah hayvanlardan bir bölümünün köye dönmesi üzerine hayvanların sahibi Hasan Hüseyin Dürüt, oğlu, yanındaki arkadaşı ve diğer hayvanları aramaya başladı.
 

Diğer köylülerin de katıldığı aramalar sonrasında Bedeş mevkisinde koyunlardan 182'si telef olmuş halde bulundu. Veyis Dürüt ve Mehmet Eroğlu'na ulaşılamadı. 
 
 2-3 GÜNE DÖNECEĞİZ. BİZİ ARAMAYIN
 
 Bir süre sonra cep telefonlarına cevap veren Dürüt ve Eroğlu'nun yakınlarına, ''2-3 gün içinde köye döneceğiz. Bizi aramayın'' dedikleri öğrenildi.
 

Jandarma ekiplerinin bilgi verdiği Konya Tarım İl Müdürü İbrahim Doster ve diğer yetkililer, koyunların ölüm sebeplerini belirlemek için numuneler aldı.
 

Jandarma, kayıp çoban ve arkadaşını bulmak için çalışma başlattı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler