YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'ye büyük askeri sevkiyat
Operasyonların sürdüğü Cizre'ye, 80 araçlık askeri konvoyla takviye birlikler sevk edildi.
Cizre'ye büyük askeri sevkiyat
31 Aralık 2015 / 20:17 Güncelleme: 31 Aralık 2015 / 20:18

ŞIRNAK'ın sokağa çıkma yasağının 18'inci gününe  girdiği Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için güvenlik güçlerinin operasyonlarını sürdürüyor. İlçeye bugün 80 araçlık konvoyla askeri sevkiyat gerçekleştirildi.

Şırnak'ın Silopi ile birlikte 14 Aralık'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi'nde güvenlik güçleri kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürüyor. Operasyonların yoğun olarak devam ettiği Cudi, Nur ve Yafes mahallelerinde çatışma patlama sesleri yükseliyor. İlçenin etrafında bulunan ve Çarkendal  Tepesi'nde konuşlanan tanklar, 3 mahallede tespit edilen bombalı barikatlara top atışı yapıyor. Top atışlarından sonra patlamanın meydana geldiği mahallelerden toz ve duman bulutları yükseldi. Bugün tankların girdiği Nur Mahallesi'nden patlama ve silah sesleri yükseldi. Mahallede teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar olduğu belirtildi.
 
Bugün Mardin'in Nusaybin İlçesi tarafından gelen yaklaşık 80 araçlık askeri konvoyla ilçeye takviye birlikler sevk edildi. Askeri konvoy Cizre Tank Tabur Komutanlığı'na giriş yaparak burada konuşlandırıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler