YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizrelilerden terör örgütü PKK'ya tepki
Cizreliler, hendek kazıp, mayınlı barikat kuran ve silahlı saldırı düzenleyen teröristlere tepki gösterdi.
Cizrelilerden terör örgütü PKK'ya tepki
14 Eylül 2015 / 22:15 Güncelleme: 14 Eylül 2015 / 22:25

Yaklaşık 3 aydır ilçe merkezinde gerçekleştirdikleri saldırılarla güvenlik güçlerinin yanı sıra vatandaşları da hedef alan terör örgütü PKK mensupları, halkı tedirgin etmeye devam ediyor.

foto-303.jpg

HENDEKLER İLÇEYİ YAŞANMAZ HALE GETİRDİ

Nur, Cudi ve Yafes mahallelerinde yuvalanan teröristler açtıkları hendekler ve oluşturdukları barikatlarla ilçeyi yaşanmaz hale getirdi. Vatandaşlar araçlarıyla sokaklarına giremezken bu durum sağlık ve itfaiye ekiplerinin vakalara zamanında müdahalesini de engelliyor.

1-20150914221559.jpg

45 HENDEK KAPATILDI

Hendeklerin kapatılması, mayınlı barikatların kaldırılması ve bölgedeki teröristlerin yakalanmasına yönelik operasyonlar nedeniyle bir hafta uygulanan sokağa çıkma yasağı boyunca 45 hendek kapatılıp ve patlayıcılar imha edildi.

2-606.jpg

TERÖRİSTLER VATANDAŞIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLDU

Teröristlerin operasyonlar sırasında gerçekleştirdikleri roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla birçok vatandaşın ölümüne ve yaralanmasına da yol açtı. Bahattin Sevinik (50) ve Suphi Sarak (50) teröristlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetmişlerdi.

3-324.jpg

VURULMA ANINI ANLATTI

Su ihtiyacını karşılamak için camiye giderken teröristlerin hedefi olan Mahmut Akçakaya bacağından, Abdurrahman Karaalp ise elinden yaralandı. Yaralılardan Akçakaya, AA muhabirine teröristler tarafından vurulma anını gözyaşları içinde anlattı.

CAMİYE GİDEN SAKALLI ADAMI IŞİDCİ SANAN ZİHNİYET

Hendeklerin bazı mahallerde yoğun bulunduğuna dikkati çeken Akçakaya, şöyle konuştu: "Bölgede can ve mal güvenliği olmadığı gibi inanç güvenliği de yok. İnsanları ibadetlerini yapamayacak duruma getirdiler. İnsanlar camiye bile gidemez oldu. Camiye sakallı giden adamı IŞİD mensubu sanan bir zihniyet ortaya çıkardılar. Terör örgütü PKK mensuplarının zorbalıklarına karşı çıkanlar tehdit ediliyor."

4-181.jpg

HALK MAĞDUR

Teröristlerin hendek ve barikatlara patlayıcı yerleştirmesi nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin kalmadığına işaret eden Akçakaya, halkın bu nedenle büyük mağduriyet yaşadığını kaydetti.

5-101.jpg

CAMİYE GİDERKEN VURDULAR

Evinin su ihtiyacını karşılamak üzere camiye giderken teröristlerin hedefi olduğunu vurgulayan Akçakaya, şunları anlattı: "Evden çıkıp duvar dibinden camiye giderken bir anda silah seslerini duyduk. İlk ben yaralandım. Daha sonra yanımdaki dayımın oğlu yaralandı. Sonra kendimi dayımın evine attım ve orada ilk müdahaleyi yaptılar. Sokağa çıkma yasağı olduğu için hastaneye gidemiyorduk. Yollarda da sıkıntı var. Hendekler kazılmış, içinde mayınlar olduğunu herkes biliyordu. Sokağa çıkma yasağı olmasa bile millet dışarı çıkmaya korkuyordu. Bizim evdekiler bile yanıma gelemiyordu. Bunları söylerken duygulanıyorum. Yaramız çok ağır değildi, eğer öyle olsaydı kan kaybından ölürdüm."

 

 // mustafa
işid ci sanmıyorlar, camiye gitti diye, dindar diye vuruyorlar...
15 Eylül 2015 08:00
1
 // 1
Ben vergisi verirken hiç bir suçum yokken işime gücüne bakarken beni bu kadar rahat birakmadiniz adamlar terör bölgesinde nasıl bu kadar rahat hareket edebildiler anlamıyorum çözüm sürecinin bir parçasınıydı bu yoksa......
14 Eylül 2015 22:38
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler