YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'deki yangın için Valilik'ten önemli açıklama
Cizre'deki yangın için Valilik'ten önemli açıklama
05 Şubat 2016 19:18
Cizre Valiliği ŞIRNAK 'ın Cizre İlçesi'nde 9 kişinin ölümüne 25 kişinin yaralanmasına neden olan yangının PKK'lılar tarafından çıkarıldığını açıkladı.

HDP'li İdris Baluken, Cizre'de operasyon düzenlenen bir binada çıkan yangında "9 kişinin öldüğünü, 25 kişinin yaralandığını ve yaralılara ambulans gönderilmediğini" söyledi. Şırnak Valiliği ise binaya düzenlenen operasyonda "Bir polisin şehit olduğunu, 9 PKK'lının öldürüldüğünü ve diğer PKK'lıların binayı yakarak kaçtığını" duyurdu.

Şırnak Valiliği, sokağa çıkma yasağının ve operasyonların sürdüğü Cudi Mahallesi'nde bir binaya düzenlenen operasyonda 9 PKK'lının öldürüldüğünü ve binada bulunan diğer PKK'lıların binayı ateşe vererek kaçtığını duyurdu. Valilik, bir polis memurunun da operasyonda şehit olduğunu açıkladı.

Valilik açıklaması şu şekilde:

"İlimiz Cizre ilçesi Cudi mahallesinde 04.02.2016 günü bölücü terör örgütü mensuplarının kullandığı 4 katlı bir binadan ve çevredeki diğer binalardan güvenlik güçlerimize yönelik olarak bölücü terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silah ve roketatarlı saldırı neticesinde çıkan çatışmada 9 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 polis memurumuz ise şehit olmuştur. Bu esnada binadan kaçan teröristler söz konusu binayı ateşe vermişlerdir. Bölücü terör örgütü mensuplarının yoğun ateşi sebebiyle itfaiye araçları alana girememiştir."

HDP: 25 YARALI VAR AMBULANS GÖNDERİLMİYOR

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ise, "9 kişinin öldüğü binada 25 yaralının olduğunu ve yaralılar için istedikleri ambulansın gönderilmediğini" açıkladı.

Baluken, yanan binanın arkasında bir akaryakıt istasyonu bulunduğunu söyledi, bina içinde bulunan 'Cizre Halk Meclisi Eş Başkanı" Mehmet Tunç'un kendisine, binadaki yangının top atışları sonucu çıktığını ilettiğini aktardı. 

Bodrum katındaki yaralılar

Al Jazeera'nin edindiği bilgiye göre, yanan apartman, bodrum katında yaralıların beklediği belirtilen yerin iki üç bina ötesinde. HDP, bodrum katında bulunan yaralılara günlerdir ulaşılamadığını söylüyor. Başbakan Davutoğlu ise, "Muhtemelen içeride yaralı yok" diyor. 

 

 // Cengiz Ergenc
Teröre açık seçik destek veren bu partinin her kademedeki yöneticilerinin yetkleri alınip ysrgı önünde yaptıklarının hesapları sorulmalıdır. Bunlar devletten aldigi yetkiyibterörizmi güclendirmekte kullanıyor. Bunlar bu.milletin vekili asla olamaz. Vekillikleri düsürülup, yerel belediyelerdeki yönetim yerli ve milli duruşu olanlara verilmelidie. Bir kürt olarak bu yorumu yaptıgımı özellikle belirtmek isterim....
05 Şubat 2016 19:32
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler