YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de 'Yüksekova' gerginliği
Cizre'de 'Yüksekova' gerginliği
09 Aralık 2013 00:08
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çıkan ve iki kişinin öldüğü olayları protesto eden bir grup, Cizre’de izinsiz gösteri düzenleyip polise molotof kokteyli ve taşlarla saldırdı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Yüksekova'da çıkan ve 2 kişinin öldüğü olayları protesto eden yüzleri maskeli bir grup gösterici, yola barikatlar kurup polise molotof kokteyli ve taşlarla saldırdı. Cudi, Sur ve Nur mahallelerinin ara sokaklarında toplandıktan sonra İdil Caddesi, Yafes Caddesi ve Nusaybin Caddesi'ne çıkan yüzleri maskeli bir grup gösterici, Yüksekova'daki olayları bahane ederek izinsiz gösteri yapmak istedi. Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan göstericiler, cadde üzerinde bekleyen polis ve polis zırhlı araçlarına taş, havafişek, molotof kokteyli ve ses bombaları ile saldırdı. Polis gösterici gruplara tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale ederek dağıtmaya çalıştı.

Göstericilerin caddedeki refüje daha önceden yerleştirdiği patlayıcı madde ise, zırhlı aracın geçişi sırasında patlatıldı. Büyük bir gürültüyle patlayan bomba ilçede paniğe neden oldu.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı Cizre’deki olaylar devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler