YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Şırnak'ın Cizre ilçesinde yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.
Cizre'de yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi
13 Eylül 2015 / 15:22 Güncelleme: 14 Eylül 2015 / 07:36

Şırnak Valiliği, terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ikinci emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini bildirdi.

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, Cizre ilçe merkezinde terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince 13 Eylül 2015 Pazar günü 19:00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Cizre'de açılan hendeklerin kapatılması, mayınlı barikatların kaldırılması ve bölgede konuşlu teröristlerin yakalanmasına yönelik 4 Eylül'de ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 12 Eylül Cumartesi günü 07.00'de kaldırılmıştı.

nokta
 // eyüp 02
''Sevgili Kürt Kardeşim Burası Türkiye Cumhuriyeti. Kanunlara uyduğun sürece bu ülkede doktor, öğretmen, polis, asker, savcı, hakim, emniyet müdürü, jandarma genel komutanı, kaymakam, vali, milletvekili, bakan, başbakan hatta cumhurbaşkanı olabiliyorsun ve oldun. Gelecekte de olmaman için hiçbir engel yok. Ve benden sahip olduğum herşeyi iste; ekmeğimi, suyumu, aşımı.. Hepsini seve seve paylaşırım. Ama bir gün Yahudi ve Ermenilerin gazına gelip benden toprak istersen; merak etme bencillik etme...
13 Eylül 2015 20:48
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler