YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de polislere saldırdılar
Cizre'de polislere saldırdılar
24 Nisan 2013 15:13
Şırnak'ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri yapan yüzleri maskeli bir grubun, 2 polisin bulunduğu sivil araca saldırdığı, polislerin de havaya ateş açarak, araçla olay yerinden uzaklaştıkları belirtildi.

Şırnak Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, dün gece saat 22.45 sularında izinli iki polis memurunun sivil araçlarıyla Emniyet Müdürlüğü Halı Sahası'na giderken, yüzleri maskeli bir grubun molotofkokteylli ve taşlı saldırısına uğradığı belirtildi.

Polis memurlarının bulunduğu aracın, gruptakiler tarafından yakılmak ve görevlilerin de linç edilmek istendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Polis memurları bu durumdan kurtulabilmek için havaya ateş açmak suretiyle olay yerinden şahsi araçlarıyla uzaklaşmışlardır. Olaydan bir süre sonra çeşitli yerlerinden yaralanmış olan 4 vatandaşımız, Cizre Devlet Hastanesi'ne intikal etmiş ve tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili çok yönlü idari ve adli soruşturma başlatılmıştır. Savcılık talimatı ile iki polis memuru gözaltına alınmış, tahkikat jandarma tarafından yürütülmektedir."

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler