YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de olaylı gece
Cizre'de olaylı gece
16 Şubat 2014 09:42
Şırnak’ın Cizre İlçesinde sabah başlayan olaylar gecede devam etti. Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirilişinin yıl dönümünü bahane ederek izinsiz gösteri yapmak isteyen göstericilere polis müdahale etti.

Cizre'de İdil Caddesi, Nusaybin Caddesi ve Otogar Mevkiinde Nur mahallesinde toplanan bir grup gösterici, 765 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 125. maddesine göre, ''vatana ihanet'' suçundan idam cezasına çarptırılan ve AB uyum yasaları ile idam cezası kaldırıldığı için İmralı Cezaevinde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünü bahane ederek izinsiz gösteri yapmak istedi.

Yolda lastikler yakıp, çöp konteynırlarından barikatlar kuran yüzleri maskeli göstericiler olay yerine sevk edilen Toma aracı ve Polis Panzerlerine Ses Bombası, Havai fişek ve Molotof kokteylleri ile saldırdı.

Polis göstericilere tazyikli su, Biber Gazı ve gaz bombaları ile müdahale ederek gurupları dağıtmaya çalıştı. Polisle Göstericiler arasındaki olaylar devam ederken, polis ilçe genelinde güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler