YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de olaylı gece
Cizre'de olaylı gece
28 Ağustos 2013 08:57
Şırnak’ın Cizre ilçesinde gündüz başlayan izinsiz gösteriler gece de sürdü. Polis izinsiz gösteri yapmak isteyen guruplara müdahale etti.

Cizre’de 23 Nisan’da düzenlenen izinsiz gösteri sırasında polis aracının çarpması sonucu ağır yaralanan 17 yaşındaki Sinan Saltıkalp’ın dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesini bahane ederek toplanan yüzleri maskeli grup, İdil Caddesi, Yafes Caddesi ve Nusaybin Caddesi’nde izinsiz gösteri yapmak istedi.

Polisin bir müddet dağılmasını beklediği göstericiler polis zırhlı araçlarına taş, molotof kokteyli, havai fişek ve ses bombaları ile saldırınca güvenlik güçleri göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale ederek dağıtmaya çalıştı.

Geç saatlere kadar süren izinsiz gösteride grup dağılmayınca polis havaya ateş açarak dağıtmaya çalıştı. Çıkan olaylarda göstericilerin attığı molotof kokteyllerinin isabet ettiği bir lokantada yangın çıktı. Çıkan yangına olay yerindeki polisler müdahale ederken, lokantada maddi hasar oluştu.Polisle göstericiler arasındaki gerginlik devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler