YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de halk evine dönmeye başladı
Cizre'de sokağa çıkma yasağının belirli saatlerde kaldırılmasının ardından ilçeyi terk eden vatandaşlar, evlerine dönmeye başladı
Cizre'de halk evine dönmeye başladı
03 Mart 2016 / 02:29 Güncelleme: 03 Mart 2016 / 11:45

59. gününde ilçenin teröristlerden temizlenmesi, kazılan çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması, tuzaklanmış patlayıcıların imha edilmesi ve dün 05.00 itibariyle sokağa çıkma yasağının belirli saatlerde kaldırılmasının ardından, Cizre'yi terk eden vatandaşlar evlerine dönmeye başladı.

78 gün aradan sonra sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Cizre'ye çok sayıda aile dönmeye başladı. İlçe girişinde oluşturulan arama noktalarında uzun araç kuyrukları oluşurken, polis ekipleri gelen vatandaşları kimlik kontrolünün ardından ilçeye girişine izin veriyor.

 

ÇOK SAYIDA EV VE İŞYERİ TAHRİP OLDU

PKK'lı teröristlerce tuzaklanmış patlayıcılar konusunda uyarılan vatandaşlar, yanlarında getirdikleri eşyalar ile evlerine ulaşırken, teröristlerin ilçeye verdiği zararla yüz yüze geldi. Operasyon süresince teröristlerin verdiği tahribatın izleri hemen hemen ilçenin her sokağında görülüyor.

Teröristlerce tahrip edilmiş ev ve iş yerlerini gören bazı vatandaşlar, şaşkınlık yaşadı. İlçede hasar tespit çalışmalarına başlanırken, bir yandan da altyapı onarım çalışmaları sürüyor. Ekipler, ara sokaklardaki molozları kaldırılırken, kopan elektrik şebekesi onarılıyor. Cizre Kaymakamlığı da vatandaşlara gıda yardımını sürdürüyor.

Bazı esnaf da temizledikleri iş yerini hizmete açmaya çalışırken, marketler ile işlek caddelerde yoğunluk dikkati çekiyor.

1-20160303083116.jpg

22-009.jpg

3-443.jpg

4-257.jpg

5-149.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler