YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de çatışma: 3 terörist öldürüldü
Cizre'de çatışma: 3 terörist öldürüldü
30 Kasım 2015 13:49
Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri, 3 ayrı yerde polise roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, 3 teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendiriliyor

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerce, polise 3  ayrı yerde roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, gece Yafes Mahallesi'nde bir grup terörist,  devriye gezen polis ekibine, başka bir grup ise Kale Mahallesindeki Cizre İlçe  Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasına roketatar ve uzun namlulu silahla saldırdı.  Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.
 
Teröristlerin attığı bir roketatar mermisi, Cizre İlçe Emniyet  Müdürlüğü Ek Hizmet binasının yanındaki Cizre Öğretmenevine isabet etti. Merminin  infilak etmemesi nedeniyle olayda ölen ya da yaralanan olmadı.
 
Öte yandan, sabaha karşı Dörtyol kavşağında ise zırhlı polis aracına  teröristlerce roketatarlı saldırı yapıldı. Roketatar mermisinin isabet ettiği iş  yerinde hasar oluştu.
 
Saldırıların ardından çıkan çatışmalarda 3 teröristin etkisiz hale  getirildiği değerlendiriliyor.
 
Yolu kapattılar
 
Cudi ile Şah mahallelerinin kesiştiği kavşağı toplanan terör örgütü  yandaşı bir grup, durdurdukları araçlarla yolu ulaşıma kapattı.
 
Güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen dağılmayarak, taş ve patlayıcı  ile saldıran gruba biber gazıyla müdahalede bulundu.
 
Çocuklarını okuldan aldılar

 
Teröristlerin saldırıları ve ardından yaşanan çatışmalardan endişe  duyan esnaf işyerini açmazken, veliler de okullardaki çocuklarını alıp, evine  çekildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler