YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre'de 60 terörist öldürüldüğü iddia edildi
Güvenlik güçleri Cizre'de teröristlerin kontrolündeki bodrum kata girdi. Operasyon sonucunda 60 teröristin öldürüldüğü iddia edildi.
Cizre'de 60 terörist öldürüldüğü iddia edildi
08 Şubat 2016 / 07:10 Güncelleme: 08 Şubat 2016 / 09:15

Cizre'de terör örgütü PKK mensuplarına yönelik "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu"nda sona yaklaşıldı.

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun sürdüğü Şırnak'ın Cizre ilçesinde teröristler, Cudi ve Sur mahalleleri arasındaki dar alana sıkıştırıldığı açıklanmıştı.

Güvenlik güçlerince 564 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda çoğu el yapımı patlayıcılarla tuzaklanmış 678 barikat kaldırılmış, 242 çukur kapatılmış, kontrol edilen 14 bin 589 evden bazılarında tuzaklanan bin 220 patlayıcı imha edilmişti.

DAR BÖLGEDE SIKIŞTIRILMIŞLARDI

Güvenlik güçlerinin teröristleri Cudi ile Sur mahallelerindeki Nusaybin Bulvarı ve Ebul İz Caddesi ile Beyazıt Sokak arasında kalan, 10-15 binanın bulunduğu dar bölgede sıkıştırdığı açıklanmıştı.

Kaçış yolları kapatılan teröristlerin, tüm silah ve mühimmatı yığdıkları bu alanda yaptıkları saldırılara güvenlik güçleri anında karşılık verdiği belirtilmiş, çembere alınan teröristlerin bir bölümünün örgütün dağ kadrosundan olduğu değerlendirilmişti.

60'A YAKIN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

PKK'nın "Mamo" ve "Rozan" kod adlı iki üst düzey isminin de bulunduğu Cizre'deki bodrum katına da operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyonda 60'a yakın PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği söyleniyor.

Öldürülen PKK'lılarla ilgili kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğü, kesin açıklamanın yarın sabah yapılacağı belirtildi. 

 // selim
Allah yar ve yardimciniz olsun. Aziz asker ve polis kardeslerim.sehitler olmez vatan bolunmez....
08 Şubat 2016 15:11
...
 // Yahya RAMİ
Neredeyse 10 gündür kıstırıldığı söylenen ve içinde farklı uluslardan üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu teröristlerin öldürülmeleri için bu kadar uzun süre beklenilmesi kamuoyunda bazı soruların doğmasına yol açmıştı. Neyseki hepsinin temizlendiği haberi yüreğimize su serpti. İnşaallah eksiksiz tamamı imha edilmişlerdir! Emeği geçenlerden Allah (cc) gani gani razı olsun! ...
08 Şubat 2016 Pazartesi 11:32
DİYARBAKIRLI
 // SERKAN ÖNER
evanjelist sömürü ingilizleri romanın lejyonerleri işbirlikçilrin köpeği hdpkk tarihin çöplük sayfasına hain olarak girecektir
ALLAH MÜGMİNLERE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE VATAN MİLLETİME ASKER POLISIME ZEVAL ERMESIN AMIN İNŞAALLAH ...
08 Şubat 2016 Pazartesi 09:00
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler