YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre ve Sur'da 13 terörist etkisiz hale getirildi
Cizre ve Sur'da 13 terörist etkisiz hale getirildi
24 Aralık 2015 13:02
Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak'ın Cizre ve Diyarbakır'ın Sur ilçelerinde 13 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, 23 Aralık'taki "önemli yurt içi olaylara" ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Cizre'de devam eden operasyonda dün 6 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 122'ye ulaştı.

Sur'da sürdürülen operasyonda da dün 7 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda 19 Aralık'tan bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 30 oldu. İlçede ayrıca 2 el yapımı patlayıcı ile bir barikat imha edildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde devam eden operasyonda ise 17 el yapımı patlayıcı imha edilirken, bir barikat kaldırıldı, 1 Kalaşnikof tüfek, 5 av tüfeği, 11 roketatar mermisi ve bir telsiz ele geçirildi.

- Ağrı'da saldıran terörist İstanbul'da yakalandı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 29 Temmuz 2015'te güvenlik güçlerine silahlı saldırı yaptığı belirlenen bir bölücü terör örgütü mensubu, İstanbul'da güvenlik güçlerince yakalandı.

Bitlis'te Sehi Ormanları bölgesinde devam eden operasyonda, bir büyük telsiz ve 9 el bombası, Bingöl Yedisu'da yapılan arama tarama faaliyeti esnasında ise bir Kalaşnikof tüfek ile muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli merkez Bali Deresi bölgesinde sürdürülen operasyonda da bir el yapımı patlayıcı bulunarak yerinde imha edilirken, muhtelif cins ve miktarda yaşam malzemesi bulundu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler