YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cizre ve Silopi’de 15 Şubat gerginliği: Molotofla gazeteci yaralandı
Cizre ve Silopi’de 15 Şubat gerginliği: Molotofla gazeteci yaralandı
15 Şubat 2015 09:35
Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde Abdullah Öcalan’ın Türkiye’de getirilmesinin yıldönümünü protesto etmek için yapılan eylemlerde olaylar çıktı.

Cizre'de bir polis koluna isabet eden cisimle, Silopi'de ise TOMA'ya atılan molotof kokteyli ile bir gazeteci yaralandı.

Cizre’de Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin yıldönümünü protesto etmek amacıyla Nusaybin, Orhan Doğan, İdil, Yasef, caddeleri ile Otogar mevkisinde karayolunu bariyerlerle trafiğe kapatan yüzü maskeli gruplara polis müdahale etti.

Polisin tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale ettiği gruptakiler polise taş, ses bombası, molotof kokteyli ve havai fişek attı. Olaylar sırasında vatandaşların büyük kısmı evlerine çekildi. Polisler gruplara müdahale ederken, resmi kurum ve kuruluşların önünde zırhlı araçlarla önlem aldı. Cizre’deki olaylarda bir polis koluna isabet eden cisim ile yaralanarak Cizre devlet Hastanesine kaldırıldı. Polisin kolundan ne ile yaralandığı konusunda açıklama yapılmadı.

TOMA'ya atılan molotof gazeteciyi yaraladı

Silopi ilçesinde akşam saatlerinde 3’üncü cadde üzerinde toplanan yüzleri kapalı bir grup İpek Yolu üzerinde eylem yapmak istedi. Polisin izin vermediği grup, polis araçlarına taş ve molotof kokteyli attı. Polisin Tazyikli su ve biber gazlı müdahalesi ile grup dağılırken, bu sırada güvenlik için bekleyen bir TOMA aracına arkadan yaklaşan bir kişi molotof kokteyli attı. Atılan molotof kokteylerinden birisi TOMA'dan sekerek gazetecilerin görüntü aldığı yere düştü. Dicle Haber Ajanası muhabiri Nedim Oruç ayağına molotof isabet etmesi sonucu yaralandı. Oruç, götürüldüğü hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu oldu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler