YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cips içinde uyuşturucu
Cips içinde uyuşturucu
19 Ocak 2010 16:37
Bakkaldaki uyuşturucuyu cipslerle kamufle etmişler

İran'dan getirilen ve İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki sokak satıcılarına dağıtılmak üzere mahalle bakkalında depolanan 277 kilogram esrar, erken saatlerde yapılan operasyonla ele geçirildi. Cips paketlerinin bulunduğu bölümde kamufle edilen uyuşturucuyla ilgili 5 kişi gözaltına alındı. Esenler Otogarı'nda yapılan kontrollerde ise, Ağrı'dan getirilerek piyasaya sürülmeye çalışılan 20 kilogram esrar ele geçirildi.
 

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü ve esrar satıcılarının yakalanmasına yönelik çalışma 8 ay önce başladı.

İran'dan getirilen esrarın İstanbul'da sokak satıcılarına ulaştırıldığı ve bu sayede piyasaya sürüldüğü belirlendi. Şüphelilerin yakalanması için ekip görevlendiren narkotik polisi getirilen uyuşturucunun profesyonel bir şekilde Bağcılar'da bir mahalle bakkalında depolandığını belirledi. İş yeri sahiplerini takibe alan polis uygun zamanın gelmesiyle harekete geçti.

Bakkalın içini didik didik arayan polisin dikkatini ciplerin bulunduğu bölümün arkasındaki alan çekti. Bu bölümün zula olarak kullanılabileceğini düşünen görevlilerin aramaları sonuç verdi. Mukavva kutuları arasında yapılan aramalarda paketlenmiş olarak uyuşturucu kalıpları bulundu. Yapılan incelemede uyuşturucunun toz esrar  olduğu belirlendi. Bakkalı para karşılığı depo olarak kullanan Yılmaz B'nin yanı sıra Mehmet ve Kemal C. gözaltına alındı. Uyuşturucu uzmanları ele geçirilen toz esrarın yaklaşık 1 ton esrar otunun öğütülerek elde edilebildiğini ifade etti.
 

8 ay boyunca takip altında tutulan uyuşturucu zanlılarının yakalanmamak için çok  profesyonelce hareket ettikleri ve hiç bir açık vermemeye çalıştıkları belirtildi. Uyuşturucun özellikle Anadolu Yakası'ndaki sokak satıcılarına ulaştırılmasının planlandığı belirtildi. Emniyette ifadeleri alınan 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin otogar girişinde yaptığı uygulamalarda ise 20 kilogram esrar ele geçirildi. Panelvan tipi bir aracı şüphe üzerine durduran polis ekipleri araçta yaptıkları aramada uyuşturucu ele geçirince araçtaki 4 şüpheli gözaltına alındı. İfadelerinde suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler, uyuşturucunun çantalarla kendilerine teslim edildiğini  söyledi. Hakim karşısına çıkarılan 4 kişi tutuklandı.CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler