YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cinsel istismarda serbest kalanlara, tutuklama kararı!
Cinsel istismarda serbest kalanlara, tutuklama kararı!
17 Eylül 2013 21:57
Edirne’de, küçük yaştaki çocuğun cinsel istismarı olayıyla ilgili serbest bırakılan 6 kişiden 5'i için üst mahkeme tutuklama kararı çıkarttı.

Para karşılığı bazı kişilere pazarlandığı bilgisi üzerine harekete geçen polis, Y.Ç.'yi (16) Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürdü. Kızın ifadeleri doğrultusunda soruşturmayı derinleştiren asayiş polisi, Y.Ç.'nin 9 ay önce amcası F.Ç.'nin cinsel saldırısına uğradığı, ardından O.E.Ö. ve E.A. tarafından para karşılığı başka şahıslara pazarlandığını tespit etti.

Y.Ç.'nin ifadesinde ayrıca M.Ö., S.G., S.K. tarafından zorla alıkonulduğunu ve tecavüze uğradığını belirtmesi üzerine polis ekipleri, amca F.Ç. ile M.Ö., S.G., S.K.; Y.Ç.’yi başka erkeklere pazarlayan O.E.Ö. ve E.A.’yı gözaltına aldı.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıslar savcılığa sevk edildi. Cumhuriyet Savcısı Murat Yiğiter tarafından sorgulanan şahıslar, 'Küçük yaştaki çocuğun cinsel istismarı, çocuğun fuhuşa teşvik aracılığı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından tutuklama istemiyle mahkemeye çıkarıldı. Edirne 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada şahısların tamamı serbest bırakıldı. Olayın ardından Y.Ç., kardeşi Ö.Ç. ve üvey kardeşi ailesinden alınarak koruma altına alındı. 

Mahkemenin serbest kararı üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hukuk Müşavirliği’nde görevli Avukat Hülya Yazar Günay, Edirne Adliyesi’ne gelerek savcılığa itiraz dilekçesi verdi. Soruşturmayı yürüten savcının bir üst mahkeme olan 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'ne yaptığı itiraz başvurusu kabul edildi. Mahkeme amca dışındaki diğer 5 şahsın tutuklanması için yakalama kararı çıkarttı.

 

CİHAN

w
 // q
bu yaratıkları bırakan hakimin eş veya çocuklarının başına böyle bir şey gelsin istemem,amma bunun bir cezası var olduğuna eminim.lanet olsun böyle mahlukları serbest bırakan hakim ve savcılara....
18 Eylül 2013 Çarşamba 20:38
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler