YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cinayetin nedeni cinayet çıktı
Cinayetin nedeni cinayet çıktı
31 Ekim 2009 18:13
Konya'da tek kurşunla öldürülen gencin katili, Danimarka'da birlikte cinayet işlediği amcasının oğlu çıktı.

Konya'da yalnız yaşayan 23 yaşındaki gencin katili, yıllar önce birlikte Danimarka'da cinayet işlediği amcasının oğlu çıktı. Yakalanan zanlı, Danimarka'da işledikleri cinayet yüzünden aralarının bozuk olduğunu ve bu yüzden çıkan tartışmada kuzenini öldürdüğünü itiraf etti.  

Olay, dün akşam 20.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Dumlupınar Mahallesi Geniş Sokak Kılıç Apartmanı No 1'de meydana gelmişti. Ailesi Danimarka'da yaşayan ve kendisi de Antalya'da internet kafe işleten 23 yaşındaki Ferhat Kılıç, evinin koridorunda dış kapıya yakın yerde başından tabancayla tek el ateş edilerek öldürülmüştü. Olayın ardından evde inceleme yapan cinayet bürosu ekipleri, bir başkasına ait ayakkabı ve parmak izi buldu. Cinayet bürosu dedektifleri inceleme yaparken öldürülen Ferhat Kılıç'ın amcasının oğlu Hızır Kılıç da (24) olay yerine geldi. Dedektifler cinayet zanlısı Hızır Kılıç'ın bilgisine başvurdu. Çelişkili bilgiler veren Kılıç, olay yerinde gözyaşlarına hakim olamayarak ağladı. Polis, Hızır Kılıç'ı kıyfetindeki küçük kan lekelerini görmesiyle gözaltına aldı.  
 

16 SAAT SONRA İTİRAF ETTİ  
Gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu'na götürülen şüpheli Hızır Kılıç, ilk başta kendisinin cinayeti işlemediğini söyledi. Bugün öğle saatlerinde cinayeti işlediğini itiraf eden zanlı Kılıç, "Birlikte Danimarka'da yaşadıklarını, küçükken bir cinayet olayına karışmaları nedeniyle kendisinin 10 yıl, Ferhat'ın ise 8 yıl hapis cezası aldığını ve aralarında husumet oluştuğunu belirtti. Zanlı, dün akşam da barışmak için gittiğini, kapıda konuştukları kuzeni Ferhat ile bu konu yüzünden tekrar tartışmaları sonucu tabanca ile tek el ateş ederek vurduktan sonra olay yerinden kaçtığını itiraf etti. Polis, zanlının göstermesi sonrasında olayda kullandığı silahı da bir apartmanın bahçesinde buldu.  
   
  KUZENLER İTALYALI'YI ÖLDÜRMÜŞ  
Danimarka'da yaşayan iki amca oğlunun Türkiye'ye dönmelerinin sebebinin cinayet olduğu ortaya çıktı. Danimarka'da aileleri ile yaşayan kuzenler, 17 yaşlarındayken karıştıkları bir olayda İtalya'lı birisini öldürdükten sonra yakalandığı, Ferhat'ın 8 yıl, Hızır'ın ise 10 yıl hapis cezası aldığı, kuzenlerin cezalarını tamamladıktan sonra Türkiye'ye sınırdışı edildikleri öğrenildi.

Danimarka'da yaşanan cinayet olayından sonra her iki aile bireylerinin de birbirlerini suçladığı ve bu nedenle aralarının açık olduğu iddia edildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler