YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cinayet nedeni 5 yıl önceki kaza çıktı
Cinayet nedeni 5 yıl önceki kaza çıktı
27 Haziran 2013 10:01
Konya'da 21 gün önce işlenen cinayetin zanlısı, cezası kesinleşen bir suç örgütü lideriyle birlikte Antalya'da düzenlenen operasyonla yakalandı.

Zanlının öldürdüğü şahsın 5 yıl önce kendisini arabayla çarpıp sürüklediğini, cinayetten 1 gün önce karşılaşınca ise kendisini bıçaklaması üzerine tabanca alarak karşılaştığı yerde öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Olay, 5 Haziran 2013 günü Akşehir ilçesi Selçuk Mahallesi Aziz Perkün Caddesi üzerindeki bir kahvehanede meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, 5 yıl önce otomobiliyle çarpıp sürükleyen Muammer Ü, olaydan 1 gün önce de Hasan B'yi bıçakla yaraladı. Bunun üzerine silah taşımaya başlayan Hasan B, olay günü karşılaştığı Muammer Ü'nün tekrar bıçak çekmesi üzerine tabancasını çıkartarak peş peşe ateş edince Muammer Ü. öldü, sokaktan geçen bir kadın da yaralandı. Olayın ardından kaçan zanlının yanında bulunan ve kaçmasına yardım eden Murat B. ile Bülent E. ise gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Katili ararken suç örgütü liderini de yakaladılar

Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, ilçe polisi ile birlikte çalışarak cinayet zanlısı Hasan B'nin ilk önce Ankara'ya gittiğini belirledi. Zanlının izini sürmeye devam eden Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şahsın aynı ilçede "Paşa" lakabıyla nam salan ve suç örgütü suçundan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunması nedeniyle kaçan Ethem B'nin (64) yanına gitmiş olabileceğini öğrendi. Polis, 21 gün süren araştırma sonucu ilk önce hapis cezası kesinleşen suç örgütü lideri Ethem B'yi Antalya polisinin de desteğiyle villasına düzenlediği baskınla yakaladı. Ardından da polis, Ethem B'nin arkadaşının ofisinde sahte kimlikle gizlediği Hasan B'yi yakaladı.

Antalya Adliyesi'ne sevk edilen Ethem B., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hasan B. ise Akşehir ilçesine getirildi.Zanlının ilk ifadesinde Muammer Ü'nün 5 yıl önce kendisine otomobiliyle çarpıp sürüklediğini, yıllar sonra tekrar karşılaşınca olaydan bir gün önce kendisini bıçakladığı için öldürmek zorunda kaldığını söylediği öğrenildi. Zanlının adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

 

İHA

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler