YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çılgın sürücü ölümden döndü
Trafiğin en akıcı olduğu TEM otoyolunda akrobatik hareketler yapmak isteyen motosiklet sürücüsü ölümden döndü.
Çılgın sürücü ölümden döndü
17 Nisan 2011 / 19:09 Güncelleme: 17 Nisan 2011 / 19:58

Türkiye'de her yıl yüzlerce genç motosiklet kazalarına kurban gidiyor. Bu kazaların çoğu da motosiklet sürücülerinin yaptıkları tehlikeli hareketler sırasında gerçekleşiyor.

Motosiklet sürücülerinin trafiğin en işlek yerlerinde yaptıkları ve adeta ölümle alay ettikleri hareketler bazen faciaya yolaçabiliyor.

Trafiğe kapalı alanda yapılmaması gereken akrobatik hareketleri trafiğin en akıcı olduğu TEM otoyolunda denemek isteyen bir çılgın motosikletçi de az kalsın canından oluyordu. TT Arena Ali Sami Yen Stadı önünde motosikletininin ön tekerleğini havaya kaldırmak isteyen bir motosiklet sürücüsü, motosikletini devirince arkadan gelen TIR'ın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Arkadaşının bu çılgın denemesini amatör kamerasıyla görüntüleyen diğer motosikletli ise az kalsın bir faciaya tanıklık ediyordu. Motosikletin devrilmesiyle direksiyonu aniden kıran TIR şoförü mutlak bir faciayı önlemiş oldu. Kaza sonrası ayağa kalkan motosiklet sürücüsü hiçbir şey olmamış gibi motosikletini kaldırarak yoluna devam etti. Bu görüntüler Türkiye'de trafik kurallarını ne kadar hiçe saydığımızı gözler önüne sermesi açısından dikkat çekiyor. İHA


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler