YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cihaz hurdacıda bulundu
Cihaz hurdacıda bulundu
04 Ocak 2010 22:41
Felçli çocuğun "nefes" cihazını hurdacıya satmışlar

İzmir'de 6 yaşındaki çocuğun nefes almak için kullandığı ve Bayraklı ilçesindeki evlerinden çalınan oksijen konsantratörü bulundu. Tren kazası sonucu felç olan ve nefes almakta zorlanan 6 yaşındaki çocuğun kullandığı oksijen konsantratörü, oksimetre ve oksijen cihazı Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bir hurdacıda bulundu. İki hırsızlık zanlısının cihazı 150 TL karşılığında hurdacıya sattıkları öğrenildi.
 

Polis ekipleri, Bayraklı ilçesinde yılbaşı gecesi Şaban Şanlı adlı vatandaşı ait olan evden çalınan ve 6 yaşındaki Mesila Şanlı'nın kullandığı oksijen konsantratörü cihazını bulmak için seferber oldu. Çalınan eşyaların hırsız veya hırsızlar tarafından satılmış olabileceğini gözönünde bulunduran Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki tüm hurdacıları tek tek kontrol etti. Yapılan kontroller sırasında bir hurdacıda sözkonusu cihaz bulundu. İşyeri sahibi, sözkonusu cihazı iki kişinin kendisine sattığını bildirdi.
 

Hırsızlık yapılan evde yapılan parmak izi incelemesi sonucu zanlıların poliste daha önceden de suç kaydı bulunan Ö.A. ile M.A. olduğu belirlendi. İki zanlının fotoğraflarını hurdacıya gösteren polis, aradığı hırsızların iki kişi olduğunu hurdacıya da teyit ettirdi. Hurdacı, savcılığın talimatıyla serbest bırakılırken polis ekipleri Ö.A. ve M.A. adlı zanlıları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler