YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiftçinin vay haline!
Tekirdağ'ın Hayrabolu İlçesi'ne bağlı Çene Köy, baraj kapaklarının açılması sonucu adeta sulara gömüldü.
Çiftçinin vay haline!
13 Şubat 2010 / 18:11 Güncelleme: 13 Şubat 2010 / 18:11

Taşan Beşirtepe Deresi Tekirdağ-Hayrabolu yolunu kapatırken, buğday yüklü bir kamyon selde devrildi.
 

Tekirdağ'da özellikle gece yarısı etkili olan sağanak yağış Hayrabolu'na bağlı Çene Köy'de hayatı felç etti. Son 10 günde üçüncü kez taşan Beşirtepe Deresi yolu trafiğe kapattı. Tekirdağ-Hayrabolu yolu 40'ncı kilometresi sel suları nedeniyle kapanırken, köylere ulaşım güçlükle sağlanıyor. Aralıkla devam eden sağanak yağış çevredeki Bıyıkali ve Bayramşah barajlarının taşmasına neden oldu. Taşan barajlardan bırakılan sular karayolunu ve Çene Köy'deki hayatı felç etti. Çene Köy çevresine yaklaşık 10 bin dekarlık tarım arazileri sular altında kaldı.
 

Tekirdağ'dan Hayrabolu'ya buğday taşıyan Fahrettin Yücel, 59 AH 689 plakalı kamyonu ile sel sularının kapattığı yoldan geçmek istedi. Ancak 22 ton buğday yüklü kamyon yarılan yolda devrildi. Kamyon sürücüsü Yücel, köylülerin yardımı ile araçtan çıkarıldı. Uzun süre kaza şokunu atlatamayan Yücel konuşmakta zorlandı.
 

Son 10 gündür sel suları ile mücadele ettiklerini ifade eden Çene Köyü Muhtarı Tuncay İnik, dere ıslahının şart olduğunu söyledi. Muhtar İnik, "Son on günde üçüncü kez sel meydana geldi. Dereler açılmadan, köprü olmadan her yıl böyle selle mücadele ediyoruz. Kamyon bile geçerken selden devrildi. 22 tonluk buğday sele kapıldı. Hayrabolu-Tekirdağ ana yolu kapandı. Tekirdağ'daki Bıyıkali barajı ve Bayramşah barajlarının taşması sonucu böyle bir durum meydana geldi. Kamyon içerisinden sürücüyü çıkardık ölümden kurtardık. Kapısını açıp sürücüyü almasan sel suları onu da götürecekti. Yetkililerden bir an önce köprü yada dere ıslahı istiyoruz" şeklinde konuştu.
 

Çene köyde yaşayan vatandaşlar ise, sel sularının barajların taşması sonucu oluştuğunu söyledi. 3 gündür su içerisinde yaşadıklarını anlatan köylüler, evlerine ve ağıllarına suların girdiğini ve yetkililerin bir çözüm bulmasını istedi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler