YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiftçi çiftten örnek davranış
Çiftçi çiftten örnek davranış
12 Nisan 2013 10:00
Adana’da çiftçilikle uğraşan bir çift, 25 yıldır biriktirdikleri para ile 16 derslikli okul yaptıracak.

69 yaşındaki hayırsever Abdulhalim Gökçedağ ile eşi 63 yaşındaki Ülkü Gökçedağ, 25 yıl önce Hac'tan döndükten sonra para biriktirmeye karar verdi.

Çiftçilikle uğraşan ve çocukları bulunmayan Gökçedağ çifti, biriktirdikleri para ile okul yaptırma kararı aldı. ‘Ülkü-Halim Gökçedağ İlkokulu’ ismini taşıyacak okul için Adana Valiliği’nde protokol töreni yapıldı.

Burada konuşan Abdulhalim Gökçedağ, Hacca gittiklerini ve geldikten sonra para biriktirmeye başladıklarını belirterek, “Eşimle birlikte Bağkur’dan emekliyim. Biz Hacdan geleli 25 sene oldu. Hacdan gelince çocuğumuz olmayınca para biriktirdik. Biz de okul yaptırmaya karar kıldık” dedi.

Ülkü Gökçedağ ise okul yaptıracak olmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da, 25 yıl biriktirilen para ile okul yaptırmanın çok soylu bir düşünce olduğunu ifade ederek, “Bu çok anlamlı ve özverili davranışlar, umuyoruz hali vakti yerinde olan bütün vatandaşlarımıza örnek olur. Hayır yapmak nasip, kısmet işi. Yani her zengin hayırsever olamaz. Dolayısıyla bazı hayırlar çok fazla mal varlığı olmayan, ama gönlü zengin olan, gönlü çok cömert olan insanlarda daha fazla oluyor. Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyoruz. Ülkü hanım ve Abdülhalim Beyin katkısı ile 16 derslikli okulu Ceyhan’a kazandıracağız” diye konuştu.

Okulu, Adana’nın Ceyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi’ne yaptırmaya karar kılan hayırsever çift, 16 derslikli okul için toplamda 650 bin TL bağış yapacak. Adana İl Özel İdaresi’ne ait arsaya yaptırılacak okulun geri kalan masrafları ise genel bütçeden karşılanacak.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler