YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'liler litrelerce sütü sokağa döktü
CHP'liler litrelerce sütü sokağa döktü
16 Şubat 2016 19:16
Balıkesir'de süt üreticisinin yaşadığı sıkıntılar için dikkat çekmek isteyen CHP'liler litrelerce sütü sokaklara döktüler.

CHP il ve ilçe yöneticileri, Yeşilli Meydanı'nda bir araya gelerek, süt üreticinin sıkıntılarına dikkat çekmek için eylem yaptı. Bidon ve pet şişelerde bulunan kilolarca sütü sokağa döken partililer ve üreticiler, "Su bile daha pahalı. Süt para etmiyor" dedi.

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Yusuf Yüksel, "Türkiye'de süt üretiminde bir fazlalık yoktur. Süt fazlalığı sorunu ise ihracat pazarının tamamen tıkanması sonucu meydana gelmiştir. Süt fabrikaları peynir stokları ile zorlanmaktadır. 

Çok sayıda süt fabrikası 100 milyon liralık stokları aşmış durumda. Pazarlanamayan süt ürünleri fabrikaların nakit para stoklarını ertti. Bazı köylülerin 2015 yılı Ekim ayından süt alacakları var. Çok sayıda köylüden süt alımı ise tamamen durdu" dedi.
 
CHP İl Başkanı Ender Biçki ise, Büyükşehir Belediyesi'nin köylünün sütünü satın alarak mağduriyetin giderilmesini istedi. Daha sonra çok miktarda süt sokağa döküldü.


İHA

 // mustafa
bırak bu işleri, madem sütçünün durumu kötü, o zaman neden boşa dökülür sütler. satınca para kazanılır, benim bildiğim...
16 Şubat 2016 23:04
SAĞlLACAK OKADAR ÇOK İNEK➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
OLURSAAA dökerler tabii!!!...
16 Şubat 2016 Salı 19:40
yalan
 // murtaza
bu sütü, dökmek için kaç, tl, aldı acaba...
16 Şubat 2016 19:29
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler