YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li belediye başkanından işçilere şok tehdit!
CHP'li Belediye Başkanı Benli, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bırakan eylemcilere "1900 liraya vasıfsız işçi çalıştıran bir kurum bana gösterin. İşinizi, emeğinizi düşünüyorsanız işinizin başına dönün. Hukukunu sonra düşünürüz" dedi.
CHP'li belediye başkanından işçilere şok tehdit!
23 Mayıs 2016 / 21:29 Güncelleme: 23 Mayıs 2016 / 21:41

Avcılar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçiler aylardır maaş ödemelerinin zamanında yapılmadığı gerekçesiyle iş bırakma eylemi yaptı. 

Avcılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesi önünde toplanan yüzlerce işçi, hem ödenmeyen maaş, hem de gerekçesiz işten çıkarılan işçi arkadaşları için belediye yönetimini protesto etti.

Protestonun üçüncü gününde Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, işçilerin yanına giderek bir konuşma yaptı. 

Handan Toprak Benli, eylem yapan işçilere seslenerek: " 1900 liraya vasıfsız işçi çalıştıran bir kurum bana gösterin. Var mı?" diye sordu.

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, işçilerin tepkisi üzerine konuşmasını daha da sertleştirerek. " Üç gündür bu eyleme sürdüren 100 işçiye sesleniyorum. Sizleri haksız hukuksuz bir eylem yaptırılarak, iş akdinizi sonuçlandırılıp , tazminatsız işine son verilmesi suçu işletiliyor. Bunu yapmayın. İşinizi,emeğinizi istiyorsanız işinize gücünüze bakın. Hukukun sonra konuşuruz. " dedi.

Belediye Başkanı eylem yerinden ayrıldığı sırada işçiler kendisini yuhalayınca daha da sinirlenerek, megafonu eline alarak işçilere bağırmaya başladı. Sendika temsilcisini de eleştiren Handan Toprak Benli: " 5 bin lira maaş alıp, Belediye başkanından fazla maaş alıp sizleri tehdit olarak kullanmasına izin vermeyin. " deyince gerginlik yaşandı.

Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin yanındakilerle işçiler arasında itiş kakış yaşanmasının ardından Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, işçilerin yanından ayrıldı.

1
 // 1
olan hep garibana oluyor şirketler ve kanun.koyanlar her türlü hakka imtiyazssiz ve oldukça esnek bir şekilde genisleyerek sahip olurken tek geçim kaynağı maaşı olarak katı bir tutum ve disiplinle sınırlandırılmıs tek bir kurumun ödediği sadakaya bağlı bırakılmış gariban lar hakkını aramada önüne her türlü engel .koyulmus insanlar sabredin kazan kaynıyor taştı mı bu ateşi Allah ın izniyle sondurecektir......
24 Mayıs 2016 06:14
 // Oktay
Allah senin gibilerinin belasını versin insanların emeğini sömüren sömürgeci zihniyet....
23 Mayıs 2016 22:22
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler