YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'li başkan gazetecinin boğazına sarıldı
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Tekirdağ Balediyesi’ni eleştiren ve Başkan Albayrak ile tartışan gazetecinin boğazını sıktı.
CHP'li başkan gazetecinin boğazına sarıldı
08 Nisan 2016 / 23:01 Güncelleme: 08 Nisan 2016 / 23:37

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kuruluşunun 2’nci yılında Çorlu ilçesinde bir otelde kahvaltılı basın toplantısı gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıllık faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıya, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçe belediye başkanları ile Tekirdağ’daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarında çalışan gazeteciler katıldı.

Başkan Kadir Albayrak’ın konuşmasının ardından soru bölümüne geçilen toplantıda, Trakya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nijat Ayvaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tutumunun şeffaf olmadığını savunarak, halkın parasının boş yere harcandığını iddia etti. Bunun üzerine Başkan Albayrak da, bu iddialara cevap vermeden, katılan herkese teşekkür etti ve soru kabul etmeden toplantıyı sonlandırdı.

BELEDİYEYİ ELEŞTİREN GAZETECİNİN BOĞAZINA SARILDI

Başkan Kadir Albayrak’ın salondan çıkışı sırasında Nijat Ayvaz yanına gelerek tartışmaya başladı.

Bu sırada Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan da, Gazeteci Ayvaz’a tepki gösterip boğazını sıktı. Ayvaz, bu yapılanların kabul edilemez olduğuna dikkat çekerek, “Sayın Başkan bunu yapamazsınız. Basına baskı kuramazsınız. Basının yakasına yapışamazsınız. Utanacaksınız” diyerek tepkisini dile getirdi. Yaşanan gerginlik üzerine Başkan Albayrak, araya girerek olayın büyümesini engelledi.

Ayrıca Başkan Kadir Albayrak’ın salonu terk etmesinin ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, gazeteci Ayvaz’la uzun süre tartıştı.

Kahvaltılı basın toplantısına katılan gazeteciler ise, programın soru kabul edilmeden bitirilmesine tepki gösterdi.

İHA

 // Hsmnsylm
Hani CHP basın özgürlüğünü savunuyor böylece...kaçağına kuvetli baskan ama milletten kaçamazsın......
09 Nisan 2016 11:44
 // vatansever
siz ancak bogaz sıkmayı bılırsiniz chp düş artık tekirdagın yakasından bıktık yavvvv sizden...
08 Nisan 2016 23:27
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler