YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cezasını "5 kuruş"larla ödemek istedi
Cezasını "5 kuruş"larla ödemek istedi
17 Aralık 2015 17:37
İzmir'in Konak ilçesinde eski kız arkadaşının babasının otomobiline zarar verdiği iddiasıyla yargılanan ve cezasını ödemek için adliyeye 24 bin "5 kuruş" madeni parayla geldi.

İzmir'in Konak ilçesinde eski kız arkadaşının babasının otomobiline zarar verdiği iddiasıyla yargılanan ve cezasını ödemek için adliyeye 24 bin "5 kuruş" madeni parayla gelen Emrah A., "İlk duruşmadan çıktığımızdan sonra, adam döndü bana "Sen beş kuruş etmez adammışsın, ben niye senden şikayetçi oldum ki" deyince, bu laf da genç olduğum için zoruma gitti, gücüme gitti. 'Nasıl intikam alırım' diye aylarca düşündüm" dedi. 

Karşıyaka ilçesindeki evinde AA muhabirine konuşan Emrah A., evlilik planı yaptığı eski kız arkadaşı, nikah tarihinden kısa bir süre önce kendisinden ayrıldığını, bunun da zoruna gittiğini dile getirerek, bir gece vakti eski kız arkaşının evinin önüne giderek, babasına ait aracın 4 lastiğine zarar verdiğini, daha sonra ise bu olaydan üzüntü duyduğunu aktardı. 

Eski kız arkadaşının babasının kendisinden şikayetçi olmasından sonra mahkemeye gittiğini, karşı tarafın zararını vermeyi kabul ettiğini anlatan Emrah A., "İzmir 13. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Hasan Çelik, bana bin 200 lira para cezası verdi. Bunun için de 14 Aralık'a kadar süre verdi ama şahsen ben onu unuttum. Parayı 15 Aralık'ta götürdüm" ifadelerini kullandı. Bin 200 lirayı 5 kuruş haline getirdiği için pişmanlık duygusu içerisinde olmadığını, bu paraları eski kız arkadaşının babasına vermek istediğini vurgulayan Emrah A., "İlk duruşmadan çıktığımızdan sonra, adam döndü bana 'Sen beş kuruş etmez adammışsın, ben niye senden şikayetçi oldum ki' deyince, bu laf da genç olduğum için zoruma gitti, gücüme gitti. 'Nasıl intikam alırım' diye aylarca düşündüm. Aklıma 'Beş kuruşluk adam etmezsin' deyince, benim de aklıma bu beş kuruşları ona vererekten, kendimce ondan intikam almak istedim" diye konuştu. 

Bu olanlardan sonra Konak'ta bulunan Merkez Bankası'na gittiğini belirten Emrah A., "Bin 200 lirayı Merkez Bankası'na götürdüm. 'Bu parayı bana 5 kuruşluk hale getirir misiniz ' dedim. Onlar da bana bir hafta süre verdi. Bir hafta sonra gittim, paraları aldım, oradan çıktığım gibi adliyeye gittim. Ben bu parayı ödemeyecek olsaydım, adliyeye kadar götürmezdim. Adaletin bana kesmiş olduğu bir ceza bu. Ben de bu cezaya her zaman saygı duyuyorum" dedi. 

Mahkeme sürecinde avukatı olmadan kendini savunmaya çalıştığı için pişmanlık duyduğunu dile getiren Emrah A., bu süreçten sonra avukat tutacağını, bir daha yanlış yapmak istemediğini sözlerine ekledi. 


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler